Kertokaa missä on kissoista haittaa!
Jos "meiltäpäin" tulee infoa,
rakennan sen ulkohäkin! Lupaan!
Kukaan ei ole kertonut että kissoistamme olisi ollu häiriötä, vaikka olen kysyny!
Jos "meiltäpäin" tulee infoa,
rakennan sen ulkohäkin! Lupaan!
Kukaan ei ole kertonut että kissoistamme olisi ollu häiriötä, vaikka olen kysyny!
Vastaukset 4
Vanhimmat
miksi et voisi tehdä sen ulkotarhan, sillä ei ihmisillä ole yleensä kasvotusten pokkaa sanoa toisen lemmikistä olevan haittaa. Ja jos alueella on lähellä autotie, on ilman muuta hyvä tehdä se häkki.
Meillä kaikilla naapureilla on kissoja, mutta silti on yksi ainoa naapuri joka ei kissoista liioin välitä. Naapuri on kissoja luultavasti hävittänyt ilman että olisi keskustellut naapurien kanssa.
Ja miten mukavaa sinun on seurata kisujasi ikkunasta, kun nämä temmeltävät tarhassa. Voit pitää kisujasi kokoajan silmällä eikä tule mieleen se tunne, että kissa olisi uskaltautunut liian lähelle autotietä tai, että palaako se vielä kotiovelle. Itse en voisi enään ajatellakkaan päästäväni kissoja vapaaksi ja olevani huoletta, en saisi kyllä mielenrauhaa.
Joo, mutta pelkään että ne ei totu siihen ulkohäkkiin, kun ovat saaneet vapaana vaeltaa.
Toivottavasti olen väärässä, onko kellään kokemuksia?
Mä asun rivitaloalueella pientalossa ja mulla on 2 sisäkissaa. Naapurien kissoja juoksentelee meidän pihalla ja ei siinä mitään haittaa ole mut joku niistä kissoista on leikkaamaton kolli joka kuseskelee esim. ovenpieliin! haju on kauhee! Sitten kerran mulla oli kissat valjaissa ulkona, vieras kolli hyökkäsi toisen kimppuun! Ärsyttävää!!!
mulla on leevikissa ulkona ja muut sisällä. mut silti ärsyttää ihmiset jotka ei osaa leikata kissojansa.