mistä? Tarve olisi yhdelle biisille ihan mitä tahansa musiikkia. Googlesta kyllä löytyy mutta sivuilla törmää aina $$$ - maksa rahaa.
laillisia
mp3:a
16646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
siis ilmaisia.
www.mikseri.net ?
Vallan mainiosti. Kiitoksia.
Kun laitat osoiteita, tee niistä samantien linkki, linkin saat tehtyä kun ensin kirjoitat
http:// ja sitten kirjoita osoite perään tulee linkki.
http://www.mikseri.net
tuolla on? Ei kaikkea ole pakko tarjoilla suoleen asti sulateltuna. Vaikka itse yleensä laitan linkit valmiiksi, aina ei huvita. Eikä tarvitsekaan. Tästä työstä maksetaankin niin Pirun huonosti.
meneppäs repe välillä ulos raittiiseen ulkoilmaan röhkimään.
töttermanni ulos sieltä puskasta ja esittäydy kuin mies, jos vittuilla haluat. Olis niin kiva vittuilla takaisin, mutta kun ei tiedä kenelle. Ei ole tietenkään pakko esittäytyä, jos pelottaa. Silloin en suosittele edes sitä ulos menemistä, siellä vaarit vaanii.
Repe näyttää nykyään ottavan herneen nenään jokaisesta omia kommenttejaan kyseenalaistavista kommenteista.
No, jos on itse mokannut siinä että käyttää rekisteröityä nimimerkkiä JA kirjoittaa ylimalkaisia kommentteja joissa ei juurikaan auteta ketään (katsokaapa Repen kirjoitushistoria, koska siellä on suoranaisesti autettu ketään) niin ei kai siitä kannattaisi hermostua.
Jos maailma ei toimi niinkuin haluaisit niin olisiko aika muuttaa omia asenteita, koko maailmaa on niin vaikea muuttaa.
tosiaan katsomaan sitä historiaa. Autettu on enemmän kuin muutama kymmenen nimetöntä söheltäjää yhteensä. Toki siellä on paljon muutakin, sillä nämä palstat ovat ensisijaisesti KESKUSTELUJA, juu nou.
Mites itse?
"Suosittelenpa tosiaan katsomaan sitä historiaa."
Katsoin ja... mielestäni heittelet usein lonkalta yleispäteviä vastauksia "no windowsissa ongelma, vaihda macciin" tms. Kommentteja jotka eivät oikeasti auta ketään.
"Autettu on enemmän kuin muutama kymmenen nimetöntä söheltäjää yhteensä."
Hiertääkö sinua nyt siis tämä että yrität rakentaa rekisteröimälläsi nimimerkillä mainetta ja kun et sitä saa niin menee herne nenään? Vai onko syksyn pimeys tekemässä tepposet?
"Mites itse?"
Autan edelleenkin hyvin vaikeissakin ongelmissa. Saatan kuluttaa yhteen vastaukseen tunnin aikaa selvittääkseni faktat ongelman taustalla. Esimerkkinä tulee mieleen kun naisihmisen sain korjaamaan XP:n rekisterin manuaalisesti. Oli jo viemässä konetta huoltoon. En roiski vastauksia mutta en niillä yritä mitään mainettakaan kerätä, siksi en halua rekisteröityäkään.
No, jokainen tavallaan.
!!!!!
ole minkäänlaisia todisteita, että olisit koskaan auttanut täällä ketään? On vain alituiseen vaihtuvan nimimerkin ryhdikäs sana?
No siinä tapauksessa minä sanon vaikka että olen (RR:n lisäksi) vaihtuvilla nimimerkeillä kaikkien palstojen suurin auttaja, elän papan perinnöillä ja kulutan 12 tuntia päivässä Winkkari-ongelmien pyyteettömään ratkomiseen. Todisteita on saman verran kuin sullakin.
>Hiertääkö sinua nyt siis tämä että yrität rakentaa rekisteröimälläsi nimimerkillä mainetta ja kun et sitä saa niin menee herne nenään?
Sinusta on siis reilua ja oikein, että mulle vittuillaan henkilökohtaisesti, mutta en voi vittuilla takaisin? Tämäkö on pointtisi?
Tokkiisa maailmaan pikkuisia raukkoja mahtuu, enkä minä voi sitä tosiasiaa muuttaa... Maineeseeni olen ihan tyytyväinen, yksien mielestä olen kusipää ja toisten mielestä jotain täysin päinvastaista. Hauskaahan se on. Tämä on kuin politiikkaa.
"Sulla ei siis ole minkäänlaisia todisteita, että olisit koskaan auttanut täällä ketään? On vain alituiseen vaihtuvan nimimerkin ryhdikäs sana?"
Näin se on. Ja minulle se riittää, ilman että kasaan mainetta ja kunniaa jollakin nimimerkillä. En tiedä onko sinulle tämä auttamisen määrän mittaaminen jonkinlainen miehisyyden mittari, minulle se on kuitenkin hauska harrastus, parempaa loogista ajattelua kuin ristikonratkominen. Ja kun palsta on avoin myös anonyyminä kirjoittamiselle, miksi tuota mahdollisuutta ei saisi hyväksikäyttää.
"No siinä tapauksessa minä sanon vaikka että olen (RR:n lisäksi) vaihtuvilla nimimerkeillä kaikkien palstojen suurin auttaja, elän papan perinnöillä ja kulutan 12 tuntia päivässä Winkkari-ongelmien pyyteettömään ratkomiseen. Todisteita on saman verran kuin sullakin."
Sorrut tässä nyt täysin ala-arvoisiin kommentteihin. En ymmärrä tuota todistelemisentarvetta mitenkään muuten kuin siten että mittaat tällä palstalla ihmisarvosi auttamisen määrällä. Olen harrastelijapsykologi mutta tuo viittaa kyllä hieman heikkoon itsetuntoon tms. ongelmiin.
"Sinusta on siis reilua ja oikein, että mulle vittuillaan henkilökohtaisesti, mutta en voi vittuilla takaisin? Tämäkö on pointtisi?"
Tuo ei ole pointtini. En tiedä kuka sinulle on vittuillut, mutta tälläkin palstalla siihen on omat aseet, miksi et siis käyttäisi niitä ilman että provosoidut ala-arvoisiin kommentteihin. Huomaan myös sen että koet vittuiluksi kritiikin kirjoitteluasi kohtaan, vaikka joskus kritiikki on aivan hyväntahtoista, asioiden oikaisua. En tiedä mitä saat irti tuosta "takaisin virruilusta", itse en moiseen sortuisi.
Lähdin kommentoimaan keskustelua siksi että näin tutun nimimerkin heittävän kommenttia ns. henkselit paukkuen, ala-arvoisella ja ketään auttamattomalla asenteella. Jos katsot omat kommenttisi tästä ketjusta, huomaat, jos osaat tulkita omaa tekstiäsi, olevasi kuin nukkumavajeesta kärsivä kireäpipoinen mäyräkoira.
Ei jaksa tehdä kunnolla joten roiskitaan vastauksia, kun joku niitä korjaa tai muuten epäilee niiden pätevyyttä, kierrokset hyppää tappiin ja hampaat on puntissa kiinni ennenkuin kukaan ehtii edes aivastaa.
Päätän osaltani keskustelun tähän, toivotan Repelle hyvää jatkoa.
>En tiedä onko sinulle tämä auttamisen määrän mittaaminen jonkinlainen miehisyyden mittari,
Ei voi olla totta. Ensin syytetään että _minä_ en koskaan auta, ja kun historiastani näkee että väite on puppua, asia käännetään päälaelleen niin että _minä_ olenkin se joka on vaatinut mitata... ryhdy ihmeessä poliitikoksi.
En yhtään ihmettele että moisella logiikalla pidät parhaana kirjoittaa joka viestin eri nikillä.
Kaikesta huolimatta hyvää joulunalusta... jollekulle.
Heh heh, oelt kyllä sen verran hyvä vääntelemään omia sanomisiasi että sun on pakko olla politiikassa
Pakko vielä palata aiheeseen.
"Ei voi olla totta. Ensin syytetään että _minä_ en koskaan auta,"
Kukaan ei ole syyttänyt ketään mistään. On vain todettu että auttamisesi taso on usein hieman heikoilla jäillä ja mielestäni tasolla jossa kysyjä harvoin saa apua.
"ja kun historiastani näkee että väite on puppua"
Historiastasi näkee että olet kirjoitellut paljon.
"asia käännetään päälaelleen niin että _minä_ olenkin se joka on vaatinut mitata..."
No, se oli Repe Ruutikallo joka kaivoi vaakuppeihin nimimerkillä auttaminen josta jää todiste ja toiseen vaakakuppiin anonyymin auttamisen josta ei voi todistaa kuin kertomalla ääneen. Kukaan ei mitannut ennen tuota hetkeä mitään, ei peniksen pituutta, ei miehisyyttään, ei palkan määrää, eikä vaatinut mittaamaan.
"En yhtään ihmettele että moisella logiikalla pidät parhaana kirjoittaa joka viestin eri nikillä."
Olet hieman hakoteillä tuon logiikan kanssa.