moi!

Piia :)

moi! suositelkaa hyviä baareja, shoppailupaikkoja, markkinoita, kylpylöitä, ravintoloita ja nuorekkaille nähtävyyskohteita jne... st. juliansin läheltä.. :) mites lämmin siel on kesällä? kesä-heinäkuussa. ku noi netin kaikki lämpöjutut tuppaa näyttää alakanttiin aina. :D

3

1119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sara

      Hyviä baareja empire,footloose ja seven rooms myös ihan kiva. Sliemassa paljon kivoja vaatekauppoja.
      Heinäkuussa siellä on ainakin tosi kuuma,lähemmäs 40 astetta:)

    • Rory

      Hyvät baarit löytyy Pacevillestä/St.Juliansista. Siellä on vieri vieressä erilaisia pubeja, discoja ja jos mitä. Musiikki discoissa tosi kovalla...
      Shoppailupaikat ovat lähinna Sliemassa ja Valletassa. Sliemassa on Zara, Plaza-ostoskeskuksessa Miss Selfridge, The Body shop, kiva lehti-ja kirjakauppa, Benetton ja monia muita koru-ja vaatekauppoja. Sliemassa on myös Marks &Spencer, Monsoon, Accessorizes,Mango, Top Shop, Next ja muita liikkeitä. Pacevillessä on iso ostoskeskus Baystreet, jossa on Terranova ja muita vaateliikkeitä. Valletassa on osin samat liikkeet. Siellä on kolme ostoskeskusta ja tavaratalo.
      Sunnuntaisin halvat ostokset joko Valletan torilta bussiaseman vieressä tai Marsasxloxista torilta.
      Hyvät ravintolat:Pacessa Paparazzi, Il-Rokna ja Avenue. hyvä kahvila:Piece of Cake. Sliemassa:Mozzarella's. Tämä on takuu varma paikka. Hyvin suosittu etenkin sunnuntaina lounasaikaan ja iltaisin.
      Valletassa kivat kahvilat Rocher's(ostoskeskuksessa heti porttien jälkeen vasemmalle) ja viereinen ulkokahvila. Cafe 248 pääkadulla vasemmalla. Jos oikein halpaa ja hyvää perusmaltalaista pikkupaikkaa ettii, niin Valletan torin lopussa, kauppahallin vieressä pikkukujalla on erittäin halpa paikka. Muistaakseni nimi on no problems tai jotain muuta hassua. sieltä saa daim ja snickers kakkua.
      Mdina kantsii ehottomasti tsekata. Rabatin katakombit samalla erikoinen nähtävyys.
      Kauneushoitolapalvelut halvempia kuin Suomessa, ellei mene johonkin huippuhotellin hoitolaan tai vastaavaan. Valletassa on hyvä edullinen paikka Diva Santa Lucia streetiä alaspäin pääkadulta käänny vasemmalle. (Soita kelloa ovella, tulevat avaamaan). Erittäin mukava henkilökunta, laajat hoitolapalvelut, mm. poreammekylpyjä. Toinen, pienempi paikka on kampaamon yhteydessä Sliemassa Slieman postin lähellä. Triq Manuel Dimech alaspäin Paceen päin.

    • reinoka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7555
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4173
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3675
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3170
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2846
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2456
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2378
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2329
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      44
      2302
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2266
    Aihe