moi!

Piia :)

moi! suositelkaa hyviä baareja, shoppailupaikkoja, markkinoita, kylpylöitä, ravintoloita ja nuorekkaille nähtävyyskohteita jne... st. juliansin läheltä.. :) mites lämmin siel on kesällä? kesä-heinäkuussa. ku noi netin kaikki lämpöjutut tuppaa näyttää alakanttiin aina. :D

3

1151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sara

      Hyviä baareja empire,footloose ja seven rooms myös ihan kiva. Sliemassa paljon kivoja vaatekauppoja.
      Heinäkuussa siellä on ainakin tosi kuuma,lähemmäs 40 astetta:)

    • Rory

      Hyvät baarit löytyy Pacevillestä/St.Juliansista. Siellä on vieri vieressä erilaisia pubeja, discoja ja jos mitä. Musiikki discoissa tosi kovalla...
      Shoppailupaikat ovat lähinna Sliemassa ja Valletassa. Sliemassa on Zara, Plaza-ostoskeskuksessa Miss Selfridge, The Body shop, kiva lehti-ja kirjakauppa, Benetton ja monia muita koru-ja vaatekauppoja. Sliemassa on myös Marks &Spencer, Monsoon, Accessorizes,Mango, Top Shop, Next ja muita liikkeitä. Pacevillessä on iso ostoskeskus Baystreet, jossa on Terranova ja muita vaateliikkeitä. Valletassa on osin samat liikkeet. Siellä on kolme ostoskeskusta ja tavaratalo.
      Sunnuntaisin halvat ostokset joko Valletan torilta bussiaseman vieressä tai Marsasxloxista torilta.
      Hyvät ravintolat:Pacessa Paparazzi, Il-Rokna ja Avenue. hyvä kahvila:Piece of Cake. Sliemassa:Mozzarella's. Tämä on takuu varma paikka. Hyvin suosittu etenkin sunnuntaina lounasaikaan ja iltaisin.
      Valletassa kivat kahvilat Rocher's(ostoskeskuksessa heti porttien jälkeen vasemmalle) ja viereinen ulkokahvila. Cafe 248 pääkadulla vasemmalla. Jos oikein halpaa ja hyvää perusmaltalaista pikkupaikkaa ettii, niin Valletan torin lopussa, kauppahallin vieressä pikkukujalla on erittäin halpa paikka. Muistaakseni nimi on no problems tai jotain muuta hassua. sieltä saa daim ja snickers kakkua.
      Mdina kantsii ehottomasti tsekata. Rabatin katakombit samalla erikoinen nähtävyys.
      Kauneushoitolapalvelut halvempia kuin Suomessa, ellei mene johonkin huippuhotellin hoitolaan tai vastaavaan. Valletassa on hyvä edullinen paikka Diva Santa Lucia streetiä alaspäin pääkadulta käänny vasemmalle. (Soita kelloa ovella, tulevat avaamaan). Erittäin mukava henkilökunta, laajat hoitolapalvelut, mm. poreammekylpyjä. Toinen, pienempi paikka on kampaamon yhteydessä Sliemassa Slieman postin lähellä. Triq Manuel Dimech alaspäin Paceen päin.

    • reinoka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe