Pullasukupolvi

Tiina on hyvä esimerkki pullasukupolvesta,kun taas Perttu on ainutjossa on ainesta.
5284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mies on ihan kiva ja opiskelee korkeakoulussa sekä maansiirto tai joku sellainen jobi on ollut työpaikkana. Eli kunnon miehen hommia. Turha sanoa häntä tyhmäksi. Ei voi olla ton ikäisenä vielä elämänkokemusta paljoakaan ja kunnon testit on korkeakouluun pääsylle.
HÄVETKÄÄ TE PERTUN MOLLAJAT!!!!
Jos kuka niin hän ansaitsee voiton jo koko olemuksellaan ja käyttäytymisellään.

Äänestä
  • ei taida perttu korkeakoulussa opiskella, sentään.

    Äänestä


Antti se vasta pullamössöä on. Ei niin yhtään lihaksen lihasta, velttoa velliä vain. Ja haukkuu Terhiä läskiksi. Katsois omaa mahaansa peilistä, kun sinne muutenkin aina tuijottelee.

Äänestä
  • Antti puhui Terhin pienistä vaatteista ja sen jälkeen Perttu totesi viisaana, että Terhi on läski ja nauroi räkäset naurut päälle.

    Mutta se on kyllä totta, että Antti kuuluu tähän ns. pullamössö kansaan kuten Perttukin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TimoRa kirjoitti:

Tiina on hyvä esimerkki pullasukupolvesta,kun taas Perttu on ainutjossa on ainesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu