mitä tehdä pahikseksi muuttuneelle pikkuveljelle??

Pikkuveljeni on 11 vuotias, täyttää kohta 12, ja välillä suoraan sanoen vituttaa kun se teeskentelee olevansa kova. Yhtenäkin iltana kun pelattiin sählyä meiän alakerrassa nii se vaa vittuili mulle kunähähäskdhäkdasdas
71146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Veljesi on varmaan siinä iässä, ettei oma perhe enää kiinnosta.
Jospas kokeilisit vaikka olla hänelle kovin tyly vähän aikaa. Siis tarkoitan, että näin hän ymmärtäisi, että merkitset hänelle paljon.
Jos vaikka sanoisit, ettei sinua kiinnosta peuhata hänen kanssaan, jos hän jatkaa lapsellista käytöstään. Ja että hän pitäisi "mölyt mahassa".
Ehkä aika auttaa, viiteentoista ikävuoteen tultaessa hän rauhoittuu, kaikki ajallaan.
Jos aikakaan ei auta, voit jutella hänen kanssaan. Kuunnelkaa vaikka Noitalinna Huraa!:n kappaletta Pikkuveli. :)

Äänestä
  • ei kuulu asiaan, mutta eikös pikkuveli ole pmmp:n kappale? pysy aina pikkuveljenä...

    Äänestä

  • eikös kirjoitti:

    ei kuulu asiaan, mutta eikös pikkuveli ole pmmp:n kappale? pysy aina pikkuveljenä...

    Kyseinen kappale on alun perin Noitalinna Huraa!:n. PMMP vain coveroi.

    Äänestä

vedät turpaan annat litsareita
piiskaat pyllylle, tee mitä tahansa mikä saa sen tuntemaan itsensä noloksi ja vähemmän kovaksi kundiksi.
Eiköhän ala oppimaan!
Jos oot ite vielä tyttö niin sen pahempi sille kun rökität sen =D

Äänestä

Näytä heti alkuun kuka on pomo, sulle ei ryttyillä. Jos se alkaa vittuilemaan, niin vittuile takaisin ja lopeta koko touhu. Poikaystävän pikkuveli muuttui tuon ikäisenä myös vittuilevaksi kovikseksi, josta mieheni sitten vaan pysyi kauempana eikä jaksanut sanoa mitään vaikka ärsyttikin. Nyt tuntuu että tekee sitä edelleen eikä pikkuveljellä mitään kunnioitusta veljeään tai äitiään kohtaan.

Äänestä

joo mulla on just sama homma paitsi että mun veli o 13 ja esittää välillä niin kovaa että hoh hoh kaippa niillä on joku kriisi :DD mä oon kyllä antanut sille pari kertaa selkään nii ei enää mulle vittuile :DDD

Äänestä
  • turpii nii et sattuu! on itelläki pikkubroidi (12v)joka urputtaa aina välillä, niin en anna mutaku nokan verille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääh kirjoitti:

Pikkuveljeni on 11 vuotias, täyttää kohta 12, ja välillä suoraan sanoen vituttaa kun se teeskentelee olevansa kova. Yhtenäkin iltana kun pelattiin sählyä meiän alakerrassa nii se vaa vittuili mulle kunähähäskdhäkdasdas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu