Kutsu BB-varjobileisiin

Oletko Big Brotherin innokas katsoja? Finaali näytetään suorana lähetyksenä torstaina klo 21 Subtv:llä, mutta tuntuuko siltä että siitä saisi enemmän irti jos sitä katsoisi samanhenkisten ihmisten seurassa? Nyt siihen on mahdollisuus Helsingissä! Jos et ole niiden onnellisten joukossa jotka ovat saanet kutsun virallisiin jatkobileisiin, mutta silti kiinnostaisi lähteä viettämään iltaa, niin saavu katsomaan lähetystä Varjobileisiin!

Tämä on siis avoin kutsu avoimeen baariin. Tämä ei ole mikään yksityistilaisuus, eikä sen paremmin ohjelmaakaan ole suunniteltu, vaan ohjelmana on Big Brother finaali. Mitään sen kummempia järjestelyjä ei ole siis tehty, kuin että olen sopinut ravintolan johdon kanssa että siellä järjestetään subtv:n katselumahdollisuus skriiniltä viimeistään klo 21:15 lähtien.

Paikkana on Sörnäisissä sijaitseva "Stadin tähti" ( http://www.stadintahti.fi/ ) osoitteessa Mäkelänkatu 2, vain muutama sata metriä Sörnäisten metroasemalta. Itse aion olla paikalla noin klo 20 että ehtii orientoitumaan tunnelmaan ;) ... Toivottavasti olisi joku muukin tulossa paikalle että pääsee keskustelun tuoksintaan ihan livenä.

Stadin tähdessä on happyhour-hinnat juuri sopivasti ohjelman aikana, joten kukkaroystävällinen ilta pitäisi tulla, vaikka narikkamaksun joutunee maksamaan. Ikäraja torstaina on 18v. Ei pukupakkoa :D

Sisältä minut ainakin alkuillasta löytänee ovesta tultaessa oikealta isolta skriiniltä (vasemmalla pikkuskriinillä pelataan tuolloin vielä Toto-onlinea). Varmistan vielä huomenna kummalta pääsemme finaalia katsomaan. Semmonen pieni toivomuskin olisi kyllä että mahdolliset saapujat laittaisivat pienen kuittauksen osoitteeseen [email protected] jotta ravintolallakin olisi pieni hahmotus kuinka monta on tulossa.

Kartta vaikka täältä: http://kartat.eniro.fi/

15

7836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paikka

      onko kyseessä oikein alan miesten paikka ja alan miehet paikalla happy hour aikaan

    • Ei töissä siellä

      Joka päivä klo. 21-23 Hulvattoman halvat hinnat : III tuoppi, pieni Hanasiideri, ja SALMARI 1,50 €

      Eiköhän noilla eväillä saada BB-tunnelmat kattoon?

      • lukkee

        EI OHJELMA ILTOINA


      • lukkee kirjoitti:

        EI OHJELMA ILTOINA

        Ei ole torstai mikään ohjelmailta... Kyllä on ihan nuo mainostetut hulvattomat hinnat voimassa.


    • valvoja nurkan takaa...

      MAINOSTAMINEN ON KIELLETTYÄ!!!!!!!!

    • olet jo vanha mies

      naurettavaa touhua sulta !!

    • Onko tietoa jos moni on ilmottautunut kyseiseen tilaisuuteen jo?Ei vitsiisi vähän pidemmältä raahautua, jos sielä ei sit ketään ole.
      Onko sielä isokin scriini?
      Miksi lähetys alkaisi vasta 21.15 lähtien?

      • En odota kovin montaa tulevaksi. Mutta eipähän pääse kukaan sanomaan ettei olisi ollut tietoa :)

        Baarissa on kaksi videotykkiä joten kyllä näkyy oli kumpi vaan ja ajankohta on nyt varovaisesti tuo kun pelaavat sitä totoa siellä niin se loppuu noin yhdeksältä (joku toto-kanava siellä käytössä).


    • Perttu.Sucks

      Hieno homma! Varjobileissä nähdään! :) Toivottavasti Tiina tulee talosta ulos voittajana ja pääsee naureskelemaan itseriittoisten Perttufanien pettymykselle! Toivottavasti repivät Perttupaitansa ja syövät ne ikäväänsä! :)

      • Nyt jo kasassa sen verran että kyllä me yks pöydällinen saadaan sinne juttelemaan :)


    • saijja

      tää tyttö on ainaki ehkä mukana.

      • olis tosi kiva jos saapuisit... Sun kanssa vois vaihtaa pari ajatusta sefuilusta :)


    • Kun tuo laittamani mailiosoite sattui hämäävästi jakautumaan kahdelle riville... Siis tulemisestaan voi ilmoittaa osoitteeseen [email protected]

      Ilmoittautuminen ei sido millään tavalla. saamiani mailiosoitteita pidän luottamuksellisina ja käytän niitä mahdollisesti vain siihen että lähetän ottamiani digikuvia tilaisuudesta niitä haluaville. Luonnollisesti niitä lähetän vain tilaisuuteen osallistuneille ja pyydän jokaiselta kuvattavalta ja kuvissa esiintyviltä ensin luvan toimenpiteeseen... Rento ilta tulossa :)

      • pikkujoulut

        mä en ainakaan uskaltaisi mennä.. siellähän ei tarvii kun vähän ottaa niin alkaa tappelu.. Perttua on odottamassa varmasti muutama skini ja muita sun muut mitä ovat loukanneet... siihen fanit niin soppa on valmis!


      • sanon vaan
        pikkujoulut kirjoitti:

        mä en ainakaan uskaltaisi mennä.. siellähän ei tarvii kun vähän ottaa niin alkaa tappelu.. Perttua on odottamassa varmasti muutama skini ja muita sun muut mitä ovat loukanneet... siihen fanit niin soppa on valmis!

        että vitun spedet,te ootte turhia.
        presis;terhi on valas.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      138
      1401
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      901
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      553
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      494
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      36
      441
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe