alakerran

Opiskelija-asuntoni alakerrassa on ikivanha kuntosali jonka laitteet ja käyttäjien pudottelemat painot pitävät ihan äärettömän sietämätöntä meteliä päivittäin. Veimme lapun sinne, että välttäkää punttien tiputtelua ja muuta turhaa kolinaa mutta mitään muutosta ei tapahtunut.
Otimme yhteyttä asukastoimikuntaan kuukausi sitten ja viime viikon aikana 3 kertaa, mitään ei ole tapahtunut. Muutto on tulossa mutta ainakin vielä 4-6kk joudumme asua täällä.
Mitä tässä enää voi tehdä?
6872
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

meillä taas tuntuu että yläkerran ukolla on asunnossaan oma punttisali, jossa nostelee painoja. sekös vasta "mukavaa" ku tuntuu että puntit tulee lattiasta läpi ku se niitä pudottelee lattialle, saa siinä päivän aikana menettää hermonsa... että, tuo sun ongelma on verrattuna pieni siihe mitä minä joudun kuunteleen...

Äänestä
  • Otan osaa :( Varmaan on vielä pahempi kun äänet tulee yläkerrasta. Voisithan mennä keskustelemaan asiasta ja tarvittaessa yrittää saada naapurillesi varoitus.
    Minulle on käsittämätöntä, kuinka joku voi olla niin tyhmä ettei tajua että tommoset äänet häiritsee muita.
    Ei tämä minun ongelmanikaan mikään pieni todellakaan ole, hermot on menneet niin pahasti että huhhuh. Eniten rasittaa tuo asukastoimikunnan saamattomuus, väitetään sieltä että koko Jyväskylän kaupungissa ei ole myytävänä kumimattoja vaimennustarkoitukseen. Kukahan ne jäsenet valitsi, mietinpä vaan. Oikein pahimmasta päästä nuo meidän "edustajat." Edes sääntöjä eivät saa aikaiseksi, kyllä tässä vähän katkeroituu.

    Äänestä

Kannattais varmaan mennä sanoon että: "LOPETTAKAA BODAAMINEN"

Äänestä

Paskat mua kiinnosta mitkään äänet. Mun tarvii kasvattaa hauista ja siinä hommassa äänillä ei ole paskankaan väliä. Mitä siitäkin tulee jos ei pääse nosteleen rautaa.. häh ?

Äänestä
  • muutenkin kuin bodaamalla.se on vaan tuo henkinen kapasiteetti joillakin vähän rajallinen. ps:kun nostelet painoja,niin minne ne nostat.

    Äänestä

  • pitää kasvattaa sitä hauista? Luuletko, että kasvatettu lihasmäärä korvaa puuttuvan älyn? En ole koskaan tajunnut näitä pikkuisia metrin levyisiä bodareita, kyllä sitä voi päteä monella muullakin tavalla. Toisten huomioon ottaminen on yksi nykypäivän tärkeistä pointeista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punttisali kirjoitti:

Opiskelija-asuntoni alakerrassa on ikivanha kuntosali jonka laitteet ja käyttäjien pudottelemat painot pitävät ihan äärettömän sietämätöntä meteliä päivittäin. Veimme lapun sinne, että välttäkää punttien tiputtelua ja muuta turhaa kolinaa mutta mitään muutosta ei tapahtunut.
Otimme yhteyttä asukastoimikuntaan kuukausi sitten ja viime viikon aikana 3 kertaa, mitään ei ole tapahtunut. Muutto on tulossa mutta ainakin vielä 4-6kk joudumme asua täällä.
Mitä tässä enää voi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu