Minä päätin juuri, että jos äänestän, niin äänestän Tiinaa.
Kaikki jotka haukkuvat, että joku talossa olija on epäaito, on väärässä. En usko että kukaan jaksaisi kolmea kuukautta teeskennellä jotain mitä ei ole. Jos ette jostain tyypistä pidä, niin OK mutta älkää sanoko perusteluksi epäaitoutta.
Kun Perttu tulee talosta, voittajana tai ei, on hänellä jo tuhansia euroja taskussaan paita ja pipo ym. myynnistä. (eiköhän se Pertun poppoo niitä tuotteita myy)
Perustan ääneni henkilölle, joka mielestäni rahoja eniten tarvitsee. Periaatteessa kaikki kolme ne on jo ansainnut. Mielummin soisin ne Tiinalle kuin Antille, sillä A on viime aikoina pelaillut jotain peliä. Eikä sekään ole epäaitoutta, vaan A on sellainen.
Tiinalle siis rahat
Kaikki jotka haukkuvat, että joku talossa olija on epäaito, on väärässä. En usko että kukaan jaksaisi kolmea kuukautta teeskennellä jotain mitä ei ole. Jos ette jostain tyypistä pidä, niin OK mutta älkää sanoko perusteluksi epäaitoutta.
Kun Perttu tulee talosta, voittajana tai ei, on hänellä jo tuhansia euroja taskussaan paita ja pipo ym. myynnistä. (eiköhän se Pertun poppoo niitä tuotteita myy)
Perustan ääneni henkilölle, joka mielestäni rahoja eniten tarvitsee. Periaatteessa kaikki kolme ne on jo ansainnut. Mielummin soisin ne Tiinalle kuin Antille, sillä A on viime aikoina pelaillut jotain peliä. Eikä sekään ole epäaitoutta, vaan A on sellainen.
Tiinalle siis rahat
Vastaukset 20
Vanhimmat
rahoja, silloin se ei ole Tiina jolla on työpaikka, samoin kuin Antilla. Kukahan tarvitsijoista jää jäljelle.
oletko katsonut vuoden verotietoja, paljonkohan se Perttu mahtoi tienata esim Tiinaan nähden?
ole niin utelias että yleensäkkään tiirailen kenenkään verotietoja.
Pertulla oli noista kolmesta ja viime vuonna ja koko porukastakin kolmanneksi suurimmat tulot, vielä opiskelun ohessa hankitut. Mutta se kertoo vain siitä, että poitsu on ahkera. Jokaisella on omat äänestysperusteensa ja suosikkinsa kunnioittakaamme niitä. Tosin äänestäminen sen perusteella, että joku on ihana, kun se ihanuus on lähinnä ulkonäössä, on mielestäni hassua, mutta jos joku haluaa silläkin perusteella äänestää niin menkööt.
Te voitte subin sivulta jahka ne alkavat toimia, käydä katsomassa mihin itse kukin rahat käyttää. Siellä sitä voi sitten itse miettiä, kenen käyttötarkoitusta pitää parhaimpana. Jokaisella on kuitenkin omat perusteensa. Paras voittakoot. Itselleni on sen verran sama, etten äänestä ketään, vaikka hiukan Pertun voittoa toivonkin enkä erityisemmin toivoisi Antin voittavan.
Perttuhan oli töis kans. Jossain työmaalla tai jotain, eks siit saa ihan hyvää palkkaa? Sitäpaitsi Perttu on jo tienannu niil fanituotteillaan. Tiina rahat eniten ansaitsis ja niitä eniten tarvitsis.
Ei niitä verotietoja tarvitse katsoa, moni kuuli ne kun vappu kertoi extrassa kolme suurituloisinta:
1. Mika
2. Minna
3. Perttu (huom. opiskelun ohessa vielä!)
että Perttu nuoresta iästään huolimatta on ahkera ja järkevä nuorimies.
tekee äänestyspäätöksen verotietojen mukaan? Sitähän varten BB:tä näytetään, että voidaan tehdä sen perusteella äänestyspäätös.
Miten tuo teksti kuulostaakin niin tutulta...
Mut asiaan heii:
Tiina ei voita, hysss, sanon tämän kuiskaamalla ettei naapurit herää, niin Tiina ei tuu voittaan, niinkuin jo sanoit nii ei myöskään Antti. Nyt taidan herättää naapuritkin: PERTTU VOITTAA!
..ne rahat ansaitsee Perttu, Tiina äksypussilleko mun pitäis ääniä antaa tai kieroAnalle, joka haukkuu seläntakana muut kilpailijat, ehei. Äänestän vain ja ainoastaan Perttua voittajaksi.
En haluu et Antti voittaa, koska on talos puhunu paskaa ihmisistä selän takana, mut jos tarkkoja ollaan on Perttukin osallistunut tohon paskan puhumiseen. Sen takia äänestänkin Tiinaa, joka ei ole moiseen alentunut.
lyhyt muisti ihmisillä onkaan
Prinsessan fanit käyttäytyvät kuin talon asukit Tiinan edessä, kaikki oikut sallitaan ja hyväksytään.
toisiaan vähän haukkunut, mutta Tiina on ainut joka katsojiin vedoten on pyytänyt äänestämään kilpakumppaninsa pois talosta, sanoen "äänestäkää Timo helvettiin tästä talosta" Se ei tosin ole haukkumista mutta osoittaa tytön luonteen.
Onhan Tiina Terhin kanssa keskustellut muista kilpailijoista, aivan niin kuin melkein kaikki muutkin talossa olleet.
Suoraselkäisyyttä Tiinassa ei ole edes "sveitsin" vertaa... ai niin, Tiinahan olikin ujo.
..pahaa toisista selän takana on Timo, eikä Mikakaan paljoa.
joka niin ei ole tehnyt.
Nainen, joka pelin alkupuolen antoi äänensä toiselle naiselle, ja lopussa kitisee kun on ainoona naisena talossa, ei todellakaan tule saamaan multa ääniä.
Vaikka keskustelut äänestyksistä oli kielletty yllättävästi tytöt antoi samat pisteet monta kertaa aina samalla tavalla, äänten keskittäminen auttoi pudottamaan monta kilpakumppania, mutta valitettavan usein he halusivat pudottaa pois toiset naiset. Siksi en äänestä Tiinaa, epälojaalisuuden linnaketta.
TOivon Tiinan voittavan, sillä nyt jäljelle jääneistä kilpailijoista pidän hänestä eniten.
En pitänyt aluksi, vaan aluksi kannatin Anttia, mutta nyt kun on seurannut heitä enemmän niin mielipiteeni muuttui Antin käytöksen takia... :(
Uskon kuitenkin Pertun saavan enemmän ääniä pelkästään Perttu-boomin takia. Sääli...