Baarissa

Erkko

Mies juoksi baariin taakseen vilkuillen. Tiskelle päästyään sanoi baarimikolle kovasti huohottaen:"Kohta tulee tappelu, kohta tulee tappelu! Äkkiä yksi kalja, ennen kuin tulee tappelu."
Baarimikko kaatoi kaljan lasiin mitään kysymättä ja antoi sen miehelle. Mies kulautti kaljan kahdella huikalla ja sanoi baarimikolle:"Kohta tulee tappelu, kohta tulee tappelu! Äkkiä yksi kalja." Baarimikko kaatoi toisen kaljan yhtä nopeasti kuin ensimmäisenkin ja alkoi vilkuilemaan ovelle tappelu pukareita odotellen.
Mies vilkaisi ovelle ennenkuin tyhjensi toisen tuoppinsa miltei yhtä nopeasti kuin ensimmäisensä.
"Äkkiä vielä kalja, ennen kuin tappelu tulee." Mies sanoi jälleen baarimestarille. Baarimikko kaatoi vielä kaljan, mutta kysyi mieheltä antaessaan kaljan, että onko hänellä rahaa maksaa niitä. Mies joi kaljan uskomattoman nopeasti, löi tuopin pöytään, katsoi baarimikkoon ja huudahti:"Nyt tulee tappelu, nyt tulee tappelu!"

4

3692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • määäm

      no oli se aika hyvä etten sanois

    • daniela

      käytännössä.hyvä juttu etten sanois

    • Ravintolasta saa luonastakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      143
      6008
    2. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      158
      3102
    3. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      432
      3057
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2354
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      51
      2233
    6. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      76
      1953
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      15
      1945
    8. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      79
      1573
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      14
      1204
    10. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      11
      1148
    Aihe