tytön lähteä Vancouveriin helmikuun alussa? Porukat on tuolloin lähös mut en tiedä onko tuohon vuodenaikaan kiva lähteä sinne. Onko minkälainen yöelämä? Saako merkkivaatteita kuinka edullisesti? Onko luonto kaunis vai jalkakäytävät pelkkää kuravelliä? Näkeekö jänniä eläimiä? Tää nyt kuullostaa pelkältä marinalta, onhan ulkomaan reissu aina valaiseva kokemus mut mietin et säästänkö rahat ja lähtisin muualle.
Vastaukset 2
- Kevätti
Googlaa vaikka: Vancouver weather in february.
Miljoonakaupungista- väkiluku n. 2- 2,5 miljoonaa- löytyy kaikenlaista. Helmikuu on jo aika keväistä. Maisemat upeat. Villieläimiä kaupungissa tuskin näet, vaikka North Shoren vuorilta tulee alas karhuja ja peuroja, sekä joskus vuoristoleijona.
Kurassa mälivät vain rakennusmiehet montuissaan.
Vancouver on viimeisten tietojen mukaan "The most livable city in the world." - MunNimi
Talvisaikaan saattaa Vancossa hiukan olla sateista ja sohjoista, mutta muuten kaupungin alueen näkeminen kyllä kannattaa. Ei oo kaukana totuudesta se arvio, että Vanco on luonnoltaan maailman kauneimmalle alueelle rakennettu kaupunki..
Vaatteiden ostosta en kummemmin tiä, sitä ei tullu harrastettua. Keskustan alueella yökerhoja on kyllä tarjolla joka lähtöön.
Yks Pohjois-Amerikan kolmesta Chinatownista sijaitsee muuten Vancouverissa, siinä yks hyvä käyntikohde. Älä jätä väliin Stanley Parkia, kaunista saarimaista luonnonpuistoa meriakvariumineen ydinkeskustan lähellä, riippusiltaa (olikos nyt Capellano bridge) North Vancouverin liepeillä ym.
Ite kiipesin (kesäkuu 2004) Grouse Mountainille, joka alkaa North Vancouverista. Matkalla törmättiin kahteen maakarhuun 50 m:n päässä. Väistivät kyllä:) Vuorelta alas gondollilla, huikeat oli näkymät.
Ja miksei, tähän vuodenaikaan NHL:n sarjapelitkin on vielä käynnissä ja Canucssissahan pelaa Salo ja Ruutu. Kattomaan vaan jos liput saa ja lätkä kiinnostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521063Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211020Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49811
- 46725
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560