Alkoholisti Perttu?

"Soppaa soppaa!"

Ei paljon ole muut kuin sopat mielessä.

Tällekkin teillä Perttumaan kakaroilta löytyy jokin puolustus, joten antaa tulla vain.

Jos huutaja olisi ollut Antti tai Tiina niin jo olisi palsta puolillaan herjaa..

Tämä ei ole herja, olen vain huolestunut minkä kuvan Perttu antaa nuorille katsojille.
141218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Huumeisiin verrattuna viina on suorastaan terveysjuomaa.

PERTTU VOITTOON!

Äänestä

ku juo joka päivä

Äänestä
  • Esimerkiksi Ranskassa juodaan viiniä päivittäin ruoan kanssa. Tätä pidetään ihan normaalina.

    Alkoholismia on se, kun ei pysty olemaan selvinpäin.

    Äänestä

alasti kirmaa. Vilauttelija sanon minä. Osaa juoda siinä missä muutkin

Äänestä

Suomen kansa juo itsensä vielä hengiltä , osa ainakin. Kuule nuoret on saanut mallin kotoa. Itse kärsin koko aika nuoren juomisesta ja melusta jota joudun kuuntelemaan ja hoitamaan heitä. LOPETA TOI HETI ETTÄ PERTTU ANTAISI MALLIN NUORILLE, SILLÄ EKAT KÄNNIT ON JO OTETTU VANHEMPIEN LÄSNÄOLLESSA. Terv. Nuorisotyöntekijä

Äänestä
  • Et sä mikään nuorisotyöntekijä ole jos tollaista kirjoitat.

    Tarviiko sitä alkoholia sitten sen lisäksi TV:ssä ihannoida jos jo kotoa on saatu mallia?

    Ei oikeasti nuorista välittävä henkilö antaisi sen riemurinnoin mennä läpi vain sen takia, että Perttu tekee niin. Olet idolisi sokaisema ja sinun ei tulisi tehdä töitä nuorten parissa.

    Äänestä

Kuinka väität Perttua alkoholistiksi ? Kertaakaan Perttu ei ole käyttäytynyt sopimattomasti alkoholin vaikutuksen alaisena, kuten esim. Lintsi, Hanna jne.

Minkäs kuvan Antti ja Tiina antavat nuorille katsojille ?

Äänestä
  • Hyvä kommentti!!!!

    Äänestä

  • Mitäs se kirjoittaja sanoikaan. Kyllä sieltä heti löytyy puolustuksia Pertulle kun ette pysty näkemään idolissanne niitä negatiivisia puolia :D

    Nolot.

    Äänestä

  • Gobbl kirjoitti:

    Mitäs se kirjoittaja sanoikaan. Kyllä sieltä heti löytyy puolustuksia Pertulle kun ette pysty näkemään idolissanne niitä negatiivisia puolia :D

    Nolot.

    jepujee

    Äänestä

  • Gobbl kirjoitti:

    Mitäs se kirjoittaja sanoikaan. Kyllä sieltä heti löytyy puolustuksia Pertulle kun ette pysty näkemään idolissanne niitä negatiivisia puolia :D

    Nolot.

    joku hyökkäisi samalla tapaa Tiina ja Anttia vastaan kuin sinä teet Perttua ja hänen kannattajiaan vastaan.

    Äänestä

Kyllä se soppa maistuis varmaan itsekullekin, jos tuollaista tylsää elämää joutuis elämään kolme kuukautta=)(tysällä tarkoitan sitä mitä realityssä ei näytetä).Toivottavasti vetäis kaikki kolme tänään oikein kunnos lärvit, et olis jotain hauskaa katseltavaa viimeisessä ekstrassa.

Äänestä
  • Ei perttu mikään alkoholisti ole. Kaukana siitä. Jos sinut lukittaisiin kolmeksi kuukaudeksi taloon nii kyllä sinäkin siellä varmaan jotain juot(siis viinaa meinaan:)).

    Äänestä

Kuules, BB:tä näytetään siksi myöhään ettei nuoret välttämättä katsoisi sitä, ja onko sinusta alapään näyttelijä hyvä voittaja? (Antti siis)
Minusta tuo "soppaa soppaa" huuto ei ole mikään paha asia. Enemmän niitä "nuoria katsojia" järkyttää jonkun Antin alapää kun joku hokema. Etkö tajua!? Ja onko pahempi että "nuoret katsojat" ottavat mallia Pertun hokemasta vai Antin alapään näyttelyistä??? Mieti vähän! Taidat olla vaan jotain Perttu fania vastaan kun selität tollasta! Ajattele vähän!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perttu.perttu kirjoitti:

"Soppaa soppaa!"

Ei paljon ole muut kuin sopat mielessä.

Tällekkin teillä Perttumaan kakaroilta löytyy jokin puolustus, joten antaa tulla vain.

Jos huutaja olisi ollut Antti tai Tiina niin jo olisi palsta puolillaan herjaa..

Tämä ei ole herja, olen vain huolestunut minkä kuvan Perttu antaa nuorille katsojille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu