eli kun koneen käynnistää niin silloin ei kaikki teksti mahdu näytölle. vasta ku winukka lähtee pyörimään asetukset menee kohdilleen. eikä muuten mitään ongelmaa oliskaa mut täytys päästä säätään biossii ja silloin se onkii jo onkelma. Eli jos jollain jalolla sielulla ois tohon joku ratkasu ni kiitokset hänelle.
Käynnistys grafiikka
AMD64
1116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mulla, eli kun kone käynnistyy, niin ne ekan sivun laitteiston tiedot ei mahdu ruudulle. Mutta tarkoititko, että et ole päässyt ollenkaan tästä johtuen biosiin ???
Mulla homma menee ainakin niin, että oliko se nyt F2 tai Del joku muu nappi (kai biossista riippuja) jota painamalla pääsee biossiin. Ja täytyy painaa sitten oikeaan aikaan. Saat muuten bootin pysäytettyä Pausesta, jotta kerkiät lukemaan, mistä biossiin pääsee. Vai oliko ongelma tämä ??? Mulla on ainakin niin, että sitten biossissa kaikki teksti kyllä mahtuu ruutuun.