Onko kellään jo kokemusta Samsunk Pro815 kamerasta, minkä tason kuvia sillä saa ja onko sen iso näyttö terävä.
Samsunk Pro815
taukka
82948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kenno on saakelin pieni > kohisee. Osta järkkäri samalla hinnalla?
uudessa kameralehdessä on jo positiivinen arvio vehkeestä
onhan se saakelin hyvä kamera muutoin, mutta jos pelkää kohinaa niin suosittelen järkkäriä, jonka saa samalla hinnalla (no 350d-kitti on kai satasen pari päälle)
Kyllä 350D tulee kohina vastaan. Takuu varmasti.
Samsung on hyvä kamera ja järkkäriä ja digizoomi kameraa ei kannata vertailla keskenään, ts. kumpi on parempi, molemmilla on oma paikkansa, ominaisuudet ja vahvat puolensa. Itse tarvitsen molempia.
Mä oon 4000 kuvaa ottanut 350D:llä, ja sanotaanko nyt näin, että edes yökuvissa kohinaa oo juuri ollenkaan, ellein nyt suorastaa ota 30 sek valotusta ISO 1600:lla. Nikonisti propagandaa tollanen.
Nikonit meinaan. Kannattaa pysyä kaukana.
Tuosta Samsungista juttua myös uudessa TM:ssa. Kohisee, kohisee.
eipä juuri näy. oli nikon ja se kyllä kohisi huomattavasti enemmän.
Kuvaa sitten vain 30s iso1600, kertoo paljon kuvaajasta :D... ps. onnea canon valinnasta ;)