Tänään juhlii PERTTU!

Voitonjuhlia odotellessa. Tästä voitosta sitä nauttii koko Suomi. Meillä kaikilla on tänään niin mukavaa, kun Pertun voitosta nauttia saa.
8435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ja kaiken muun hyvän lisäksi se on täysin nansaittu voitto.

Äänestä

Se on totta että tänään saa olla onnellinen ja juhlia Pertun voittoo. Sen on pakko voittaa ja jos toisin käy niin ne on paskoja ihmisii jos ovat äänestäneet jokun muun voittoon.Siis kaikki sormet pystyyn ja Pertulle äänet voittoon.

Äänestä
  • Perttu sen kisan voittaa, muiden vastus on pelkää kosmeettista höpinää. Kunnon vastusta äänimäärässä ei tule tarjoamaan kukaan Pertulle -saatikka sitten voittamaan Perttua. Ihan turhaa höpinää, kun jotain muuta talon asukkia edes yritetään nostaa Pertun ohi. Perttu on paras, ja tänään sen saavat nähdä myös muut epäuskoiset ja tietoiset.

    Äänestä

  • tässä mitään peukkuka tarvita, Perttu on kisan ykkönen, voi ihan rauhassa nostaa kädet kattoa kohti ja iloita siitä. Kädet pois nyrkistä ja juhlimaan Pertun voittoa, hipihopi nyt! :)
    Perttu voittaa tänään!!!

    Äänestä

  • muiden äänistä kirjoitti:

    Perttu sen kisan voittaa, muiden vastus on pelkää kosmeettista höpinää. Kunnon vastusta äänimäärässä ei tule tarjoamaan kukaan Pertulle -saatikka sitten voittamaan Perttua. Ihan turhaa höpinää, kun jotain muuta talon asukkia edes yritetään nostaa Pertun ohi. Perttu on paras, ja tänään sen saavat nähdä myös muut epäuskoiset ja tietoiset.

    Voittoa ei tule jos ette äänestä ja odotatte että muut kyllä äänestää.
    Jokainen ääni Pertulle on tarpeen!

    Äänestä

Perttu sen täytyy olla. Henk.koht. en usko, että kumpikaan noista kahdesta pystyy pistämään Pertulle vastaan millään tavalla.

Äänestä
  • Muistakaa sitten ÄÄNESTÄÄ tänäänkin, älkääkä luottako vanhoihin galluppeihin. Muutan joku muu tulee takavasemmalta voittoon..

    Äänestä

Jokainen ääni on tarpeen, että saadaan Perttu voittoon :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhlat kirjoitti:

Voitonjuhlia odotellessa. Tästä voitosta sitä nauttii koko Suomi. Meillä kaikilla on tänään niin mukavaa, kun Pertun voitosta nauttia saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu