Vaihdoin näytönohjaimeni geforce 6600 gt:hen.Siihen oli liikkeessä laitettu viimeisimmät ajurit nyt marraskuussa ja asetukset olivat suomenkielellä esim.näytön resoluutio asetukset.Käyttöjärjestelmä on xp-home.Formatoin koneeni ja nyt en saa suomeksi asetuksia kun lataan ajuri päivitytkset.Poistin ekana sen levykkeeltä asentamani ajurit ja sit latasin uusimmat ajurit.Siellä mistä ladataan ajureita on englanniksi ja sit international vaihtoehto mut ei ollu suomenkielistä vaihtoehtoa.Ois kiva saada tarkat ohjeet alusta loppuun asti et osaisin ladata oikeat päivitykset ja et asetukset tulis suomenkieliseksi ja osaisin tehdä kaiken oikealla tavalla.Kiitokset etukäteen.
geforce 6600gt:n päivittäminen
vesku
5546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valitset vaan sen ajurin missä lukee international.
Siinä on Suomi vaikka ei ole mainintaa.
Poista ajurit koneelta, ja laita toi päivitys takas.
http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_81.95.html
Eli, tosta linkistä:
- Primary Download Site
Jos ei pelitä, valitse joku Mirror Site.
Tossa suota linkki jos toiminee:
WinXP Version: 81.95
http://download.nvidia.com/Windows/81.95/81.95_forceware_winxp2k_international_whql.exe
Kysyisin vielä et riittääkö siitä lataus kohdasta se graphics riverin lataaminen vai pitääkö ne muutkin kohdat ladata?Onko ne tarpeellisia?
Lataat vain sen ajuri paketin ja asennat koneelle sen, kyllä se piisaa.
International:
File Size: 29.6 MB
Jos ei ole tietoa itselläsi,kannattaisi varmaan kääntyä asiantuntijaliikkeen puoleen ettet möhli peruuttamattomasti jotain.