no

ennevanhaanhan oli tällanen uskomus ainakin mitä mä oon kuullut: eli saman talon kissat ei tee pentuja yhdessä? pitääkö paikkaansa?
entä sisarrukset tekeekö ne pentuja?
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uskomuksessa ei ole mitään perää.
Kissat eivät syrji ketään niissä asioissa, partneriksi kelpaa veli, isä, sisko, äiti...kuka tahansa.

Äänestä

saman talon kissat voivat tehdä pentuja samalla lailla, kuin vieraatkin ja sisaruksetkin voivat paritella ilman tunnontuskia. Serkkujen kissat olivat juuri saaneet jälkeläisiä, vaikka itse olivat vielä kovin pieniä ja sisaruksia vieläpä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin kirjoitti:

ennevanhaanhan oli tällanen uskomus ainakin mitä mä oon kuullut: eli saman talon kissat ei tee pentuja yhdessä? pitääkö paikkaansa?
entä sisarrukset tekeekö ne pentuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu