Uuteen keittiöön olemme valinneet massiivipyökkiovet ja tasoiksi tahtoisimme kiveä. Mikä kivi sopisi pyökin kanssa? Itse tahtoisin Royal Beigeä, mutta miehen mielestä se on liian huokoista keittiökäyttöön.. Kokemuksia?
Mikä taso pyökkiovien kanssa?
8
976
Vastaukset
- hyppää
kehiin taas ehdotuksiesi kanssa,voit varmaan linkittää ylläri kuvia/osotteita samalla.!!!!
- on!
osittain oikeassa. Royal beige ei ole yhtä tiivis pinnaltaan vaan huokoisempi. Kivitehtaat
hiovat pintaan vahan , joka pienentää huokuisuutta.
Kotimaiset tai yleensäkin pohjoimaalaiset graniitit ovat pomminvarmoja ja ikävä kyllä
kuoseiltaan tummempia. - kivi
Olen lukenut netistä, että ko. kivi on huokoinen enkä ehdoin tahdoin halua valita "huonoa" kiveä. Se on kuitenkin aika arvokasta..
Lähinnä olisi kiva kuulla, jos jollain on pyökkiovet, että millaisen kiven olette valinneet :)
- Terävyyttä kehiin
Liian usein valitaan sävy sävyyn tuotteita yhdisteltynä. Lopputulos voi tulla hieman tasaisen "utuiseksi". Jää puuttumaan tumma kontrasti ja terävyys kokonaisuudesta. Laittaisin rohkeasti mustan kiven pyökin kanssa yhteen. Hieman teräspintaa ja mattapintaiset teräsvetimet. Royal beige on ollut varsin käytetty kivi jo vuosia...
- pyökin
(kirsikkapetsatun) kanssa Royal Beige tasot ja se oli tosihyvä yhdistelmä - ei näkynyt leivänmurutkaan:) Seinissä sitten kermansävyistä satiini-pintaista laattaa (10x10).
Meillä oli tarve saada sävy-sävyyn/pehmeän neutraali keittiö koska oli suoraan yhteydessä olohuoneeseen jossa vanhoja talonpoikaiskalusteita yms. Lattiat molemmissa merbauta.
Vaaleaan pyökinsävyyn tuo musta sopii hienosti.
- ville
Vanhemmilla on kokopuupyökkiovien kanssa jotain suomalaista vihreää kiveä. Mielestäni toimiva yhdistelmä, vaikka tietysti hieman rohkea.
Jonkin verran näkyy myös noita sinertäviä ja punertavia kiviä. Enemmän ehkä noita punertavia.
Vaaleaa en ottaisi, tulee aika valju vaikutelma.
Siitä onko tuo royal beige liian huokoinen en osaa sanoa, mutta mielestäni liian vaalea kuitenkin.
Kannattaa selailla keittiövalmistajien kuvia, osoitteessa www.diapol.ee taitaa olla myös muutama pyökkikeittiö. - on punaista ja mustaa
ja se oli hankkiessamme tarjouskivitaso, mutta olisimme sen ottaneet muutoinkin. Olemme olleet valintaamme tyytyväisiä. Osassa keittiötä meillä on massivipyökkitasot.
- on meillä
ja on todella hyvännäköinen yhdistelmä. Toisena mietintävaihtoehtona meillä oli Mäntsälän punainen, mutta hinta oli kovempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346173- 875480
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514477- 543996
- 803983
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309