Koska on ihan varmaa että Subtv manipuloi aloitus prosenteilla niin mitä veikkaatte oma arvioni on 36% 34% 30% tottahan ne rittää saada kaikki äänestämään mahdollisimman monta kertaa, mutta läpinävyys on tullut ainakin minulta huomattua, eli mitä veikkaatte aloitus prosenteiksi?
Veikkauksia Subin harhautukselle?
miäs
71008
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
vois myös olla ekalla 10 prosentin johto ja kaks seuraavaa olis aivan tasoissa. Joten saatais suhteessa varmaan enemmän äänestäjiä vielä viime hetkellä mukaan.
kummallista ettei näihin joku arpajaislaki ole tullut että olisi virallinen äänestyksen valvoja...saisi tietä todelliset prosentit.
Joka tapauksessa tämä kuuluisa 34-33-33 olisi liian raju avaus. Veikkaan, että Pertun johto on kuitenkin jo melko selvä (5 - 10 %-yksikköä), joten ei sellaista 1- 2 %-yksikön eroa pystytä edes Subin toimesta ilmoittamaan. Veikkaan itsekin tuota 2:n ja 3:n tasoissaoloa, olivat he sitten keitä hyvänsä. Mielenkiintoista olisi tutkia jälkeenpäin olisiko tämä katsojien eräänlaista harhauttamista vai jopa jonkin tietosuojalain vastaista jollain tapaa ? Liian selvä tasaisuus kyllä ihmetyttää. Pelissä on tietysti kaikki mahdollista, mutta asia herättää ainakin paljon kummastelua. Ei antane kyllä ylitsevuotavia sympatioita Subin suuntaan, ellei asiasta mitenkään informoida jälkikäteen. Veikkaan, ettei informoida.
Aika lähellä nuo sinun veikkaukset on. Noilla luvuilla jengi äänestää taas höpelönä.
Harmi vaan ettei kulttuuri ja urheilu saa tuosta äänipotista sentin senttiä.
Viimeksi myös Idolsissa oli muka tämä ennakkosuosikki putoamisuhan alla, törkeää toimintaa vain jotta saataisiin suurin fanijoukko puolustuskannalle seuraavaan äänestys kertaan.
Äänestys päättyy klo 21.00. Eli mitään prosentteja ei julkaista edeltä käsin.
34%,33%,33% TÄSSÄ MUN VEIKKAUS...