Meillä on Boschin pieni (noin 120 litran) kaappimallinen pakastin. Nyt laite ei ole enää yhteistyökykyinen. Lämpömittari näyttää jatkuvasti -5 astetta. Sulatimme pakastimen, koska ajattelimme, että se auttaisi, mutta yhä edelleen ongelma on sama (lämpömittari ei sitten muuten ole rikki :). Lämpötila ei vain laske alle viiden asteen.
Sähköä pakastin saa normaalisti ja myöskin kuuluu ns. virtaamisääntä, joka ennenkin on laitteesta kuulunut. Moottorin ääntä emme ole kuulleet. Kierrätykseenkö vain?
Pakastin hajosi?!
Voi ei...
1
589
Vastaukset
- Jocu_
Kai se kone käy, kun pakkanen pysyy. Litkut vain ovat vähissä. Riippuu asentajasta, paljonko lisäys maksaa. 50 - 100 euroa.
Kylmiöni koneeseen on lisätty pari kertaa. Kompressori alkaa kuitenkin olla loppu. Vaihtoon menee kaikki, freon-peli kun on. 750 euroa on rempan hinta. En raatsi luopua ruhtinaallisesta tilasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862