täs osote kommentteja http://www.virtanen.urli.net/
Crash bandicoot 2d mun tekemä peli
4
536
Vastaukset
- superpilpopoint
lol
- Jouni
Crash bandicoot 2d, on oikein kiva peli! :D
Tosin kontrolleja voisi parantaa. Olisi parempi jos kettu hyppäisi, kun ylös osoittavaa nuolinäppäintä painetaan. Eikö myös paussi kannattaisi siirtää "p" näppäimelle, vaikkei tällainen peli välttämättä paussia kaipaakkaan?
Ei mitään varsinaista valittamista, en pelannut vielä kovinkaan pitkälle... Peli voisi olla myös hauskempi jos sitä voisi pelata kahdestaan kaverin kanssa, niin että ruudulla etenisi kaksi kettua jotka kipailisivat niistä marjoista.
Ihan lupaava peli! Kannataa kehittää sitä eteenpäin ja siirtää varsinkin se hyppy siihen ylös osoittavaan nuolinäppäimeen. Kaksinpeli lisäisi kummasti pelin ikää. Kannattaa tehdä jatko-osa kaksinpelillä ja paremmilla grafiikoilla. :D- Crashhi
joo
- VihainenValittaja
Ei enää toimi missäkään keskustelussa linkit peleihin koska menee tonne urli.net- sivustolle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 656315
- 645697
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1314818- 613977
- 143865
- 363277
- 693051
- 602884
- 772679
- 482005