Crash bandicoot 2d mun tekemä peli

kaikki crash fanit

4

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • superpilpopoint

      lol

    • Jouni

      Crash bandicoot 2d, on oikein kiva peli! :D

      Tosin kontrolleja voisi parantaa. Olisi parempi jos kettu hyppäisi, kun ylös osoittavaa nuolinäppäintä painetaan. Eikö myös paussi kannattaisi siirtää "p" näppäimelle, vaikkei tällainen peli välttämättä paussia kaipaakkaan?

      Ei mitään varsinaista valittamista, en pelannut vielä kovinkaan pitkälle... Peli voisi olla myös hauskempi jos sitä voisi pelata kahdestaan kaverin kanssa, niin että ruudulla etenisi kaksi kettua jotka kipailisivat niistä marjoista.

      Ihan lupaava peli! Kannataa kehittää sitä eteenpäin ja siirtää varsinkin se hyppy siihen ylös osoittavaan nuolinäppäimeen. Kaksinpeli lisäisi kummasti pelin ikää. Kannattaa tehdä jatko-osa kaksinpelillä ja paremmilla grafiikoilla. :D

      • Crashhi

        joo


    • VihainenValittaja

      Ei enää toimi missäkään keskustelussa linkit peleihin koska menee tonne urli.net- sivustolle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe