Auton vuoraus Teneriffalla

Netistä vai paikanpäällä

Jos ottais auton pariksi viikoksi, löytäiskö Americasista suoraan edullisemmin kuin netistä. Mites joku pikku pulju vai iso ketju? Onko kokemusta?

5

1028

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aina laatua

      että kannattaa ottaa aina auto isosta vuokraamosta, nuo halvat pikku vuokraamot ovat yleensä epäluotettavia ja jopa epärehellisiä

      • cars

        Me olemme vuokranneet useasti Teneriffalla ollessamme Nizacars vuokraamosta. Aina on ollut hyvä palvelu ja edullisemmat hinnat kuin monikansallisissa vuokraamoissa, pystyvät helpommin tekemän tarjouksia.


    • tyranni

      Kysyppä omalta matkatoimistoltasi mitä
      maksaa heidän kauttaan varattuna , itse
      varannut viimeaikoina näin ja hinnat ovat
      halvemmat kuin itse vuokraamalla , ensi
      talvena Tjäreborg/Avis

    • Itse varasin auton Americakseen suoraan Finnmatkoilta, käyttävät Avia-nimistä vuokraamoa ja hinta 83 euroa/3 pv. Luulisi olevan luotettava vuokraamo, jos sitä TUI käyttää...vakuutukset ym kunnossa.

    • TommyT

      Minä ja kolme kaveria olemme menossa Tammikuussa Playa de las Americasiin, ja autonvuokraus kiinnostaisi. Ongelmana on että olemme toulloin kaikki 20-vuotiaita (vanhin täyttää viikon päästä 21), ja ymmärtääkseni vuokraamisen yleinen alaikäraja on 21 vuotta. Haluaisin tietää onko vuokraus kuitenkin jotenkin mahdollista, jos esim. pienempien vuokraamojen ikäraja voi olla alempi, tai jos jotkut firmat katsovat ikää sormien välistä... Infoa muista mahdollisuuksista, muista vuokrattavista ajoneuvoista tai esim. paikallisten bussien käytösta otan myös mielelläni vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1612
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe