Moikka!
Millaista pikaruokaa saa Kanarialla. Onko siellä esim. jotain paikallisia täytettyjä tortilloja, patonkeja tai muuta vastaavaa pikaruokaa saatavilla helposti ja edullisesti.
Ei aina viitsi mennä syömään ravintolaan, kun on aamupala hotellilla.
Menemme Las Americas:iin
Terveisin yx kulinaristi
PIKARUOKAA KANARIALLA
3
960
Vastaukset
- kyllä löytyy
ja vielä kyselet, jos pikaruokaa saa suomessa niin on sitä takuulla myös Kanarilla, vai
- Maami
On toki... löytyy kaikenlaisia täytettyjä leipiä, patonkeja, kolmioleipiä, croisantteja ym ym. Ja macci, burger king löytyy myös.
- nam nam...=)
Kanarialla paikallista herkkua on tietenkin tapakset, ja niitä syödään ns pikaruokana. Tortilla espanola, ensalada rusa ( perunasalaatti), oliivit, juustot, kala jne.
Sit erinomainen hampurilaisen vaihtoehto on "pepito". Siinä on ohut täyslihapihvi sämpylän välissä, ja omani otan aina tomaatti-sipuli-majoneesi-höystöllä. Sinne saa väliin mitä kukin haluaa, ja pyytää.
Myös paljon paikallisia hampurilais-kioskeja, ja paikalliset vetää ranskalaisia ja tomaattimajoneesii...ja hampurialset on jees.
Myös sit aivan ehdoton herkku on sandwich vegetal, paahtoleipien välissä salaattia ja joskus tonnikalaa. Ja majoa. Se on vaan melko hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770