Playa Inglesissä ei enää saa olla niitä ärsyttäviä sisäänheittäjiä!Muutenkin sai aika rauhassa kulkea...kyllä v....ti ne kerjääjät
jipii!!
6
665
Vastaukset
- Rapa
Mistä tällainen tieto?
Hyvä, jos näin on! - ei havaintoa
kerjääjät ?
- sama
Kyllä se näin on, olin siellä pariviikkoa viime kuussa. Rauhassa saa kulkea,toki kauppiaat vielä yrittää mut tuntui että nekin ovat rauhoittuneet. oli ihan mukava iltaisin kävellä kun ei revitty hihasta..
- Meikkis
sama kirjoitti:
Kyllä se näin on, olin siellä pariviikkoa viime kuussa. Rauhassa saa kulkea,toki kauppiaat vielä yrittää mut tuntui että nekin ovat rauhoittuneet. oli ihan mukava iltaisin kävellä kun ei revitty hihasta..
Kanarialla on nykyään kiellettyä ns. sisäänheittäjän työ. Tätä asiakkaiden sisälle houkutusta saa nykyään tehdä ainoastaan oman baarinsa edustella, ei siis saa lähteä minnekään haahuilemaan ja repimään hihasta asiakkaita.
Ja lain mukaan sisäänheittäjillä pitää nykyään olla myös keltainen liivi, info liivi josta heidät tunnistaa. Tosin kaikki eivät näitä käytä.
- Rauhassa kävelyllä
Huomattiin sama asia jo tammikuussa ja nyt loka-marraskuussa kun taas oleiltiin 3 viikkoa Maspalomasissa. Tosi mukavaa kun saa rauhassa, ilman tyrkyttämisiä käyskennellä ja sitten istahtaa siihen ravintolaan joka on oikeassa paikassa ja oikeaan aikaan! Joku kertoi, että EU olisi tuonut tullessaan tällaisen määräyksen, joka kieltää sisäänheittäjät? Jos näin on, niin vihdoinkin jotain hyvää Brysselistä! Ainoastaan vanhimmilla "turistirysäpaikoilla", eli lähinnä Metro-Kasbahissa törmäsimme jonkinlaiseen lievään muinaismuistoon sisäänheittäjistä, mutta heidänkin toimintansa oli sellaista "anteeksi, että olen olemassa" -tyylistä! Yrittivätköhän vanhasta muistista, mutta nykymääräysten vastaisesti = salaa?? Tämän sisäänheittäjäasian "korjaantumisen" vuoksikin on kiva taas tammikuussa lähteä tutuille paikoille lomailemaan.
- sama
Ei ollut niitä keltaisia liivejäkään enään. Oli oikein viihtyisää kävellä kaduilla jne..
Meihin tämä ainakin vaikuttaa. Ei enää Afrikan turistirysiin...Ingles on erittäin hyvä rantalomakohde nykyisin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996013
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282823Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764