jipii!!

kana

Playa Inglesissä ei enää saa olla niitä ärsyttäviä sisäänheittäjiä!Muutenkin sai aika rauhassa kulkea...kyllä v....ti ne kerjääjät

6

665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rapa

      Mistä tällainen tieto?
      Hyvä, jos näin on!

    • ei havaintoa

      kerjääjät ?

      • sama

        Kyllä se näin on, olin siellä pariviikkoa viime kuussa. Rauhassa saa kulkea,toki kauppiaat vielä yrittää mut tuntui että nekin ovat rauhoittuneet. oli ihan mukava iltaisin kävellä kun ei revitty hihasta..


      • Meikkis
        sama kirjoitti:

        Kyllä se näin on, olin siellä pariviikkoa viime kuussa. Rauhassa saa kulkea,toki kauppiaat vielä yrittää mut tuntui että nekin ovat rauhoittuneet. oli ihan mukava iltaisin kävellä kun ei revitty hihasta..

        Kanarialla on nykyään kiellettyä ns. sisäänheittäjän työ. Tätä asiakkaiden sisälle houkutusta saa nykyään tehdä ainoastaan oman baarinsa edustella, ei siis saa lähteä minnekään haahuilemaan ja repimään hihasta asiakkaita.
        Ja lain mukaan sisäänheittäjillä pitää nykyään olla myös keltainen liivi, info liivi josta heidät tunnistaa. Tosin kaikki eivät näitä käytä.


    • Rauhassa kävelyllä

      Huomattiin sama asia jo tammikuussa ja nyt loka-marraskuussa kun taas oleiltiin 3 viikkoa Maspalomasissa. Tosi mukavaa kun saa rauhassa, ilman tyrkyttämisiä käyskennellä ja sitten istahtaa siihen ravintolaan joka on oikeassa paikassa ja oikeaan aikaan! Joku kertoi, että EU olisi tuonut tullessaan tällaisen määräyksen, joka kieltää sisäänheittäjät? Jos näin on, niin vihdoinkin jotain hyvää Brysselistä! Ainoastaan vanhimmilla "turistirysäpaikoilla", eli lähinnä Metro-Kasbahissa törmäsimme jonkinlaiseen lievään muinaismuistoon sisäänheittäjistä, mutta heidänkin toimintansa oli sellaista "anteeksi, että olen olemassa" -tyylistä! Yrittivätköhän vanhasta muistista, mutta nykymääräysten vastaisesti = salaa?? Tämän sisäänheittäjäasian "korjaantumisen" vuoksikin on kiva taas tammikuussa lähteä tutuille paikoille lomailemaan.

      • sama

        Ei ollut niitä keltaisia liivejäkään enään. Oli oikein viihtyisää kävellä kaduilla jne..
        Meihin tämä ainakin vaikuttaa. Ei enää Afrikan turistirysiin...Ingles on erittäin hyvä rantalomakohde nykyisin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6013
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2823
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe