Eli onko seuraava koronnosto 5v. päästä ja suuruudeltaan 0,25%? Euroalueen inflaatio on tällä hetkellä sellainen että suurempaa koronnostopainetta ei ole olemassa.
Koronnosto
0,25% / 5v.
1
148
Vastaukset
- JepJep
Niinpä. SITÄPAITSI KOROT eivät ole olleet ongelma aiemminkaan. Ongelma on mahdollinen kasvava työttömyys tai radikaali energian hinnan nousu tms.
ONGELMA ei ole korot. Korot on pinin ongelma. Kukaan täyspersaukinen ei saa edes lainaa. Kyl normaalit koron vaihtelut jengi kestää. Jäähän sitä monella keskimäärin 500 - 1000 eur /kk säästöön. Siinä on ISO puskuri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016259
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814839Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1003101Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302932Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262165Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191546Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371111Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921110Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311036- 48804