Prosentteja kiitos!

Eihän eilen näytetty missään vaihessa kilpailijoiden äänestysprosentteja.Olisi kiva nähdä kuinka tiukka kisa käytiin...

6

1816

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miettine

      Äänestys jakaumaa Et tule näkemään mistään, koska arvollinen SubTV päätti tehdä kunnon huijauksen katsojillaan ja maksattaa heillä lähetykset.

      SubTV:lle tulosten näyttämisellä tai edes välttämättä laskemisella ei ole näköjään hitnokaan väliä, koska kansa on vain saatu innostuneena äänestämään ja maksamaan heidän ohjelmansa kerralla.

      Idiootit eivät vain ahneuksissaan tajunneet, että Suomen kansa ei olekaan mikään tyhmä lammaslauma, vaan haluaa rahoilleen vastinetta oikeudenmukaisesti ja reilun pelin hengessä!! Täällä ole pesäpalloilijatkaan saaneet olla huijaustensa jälkeen paljoa rauhassa, joten miten SUB ajatteli tästä selviävänsä?

      • 123

        voi vitun sub tv


      • Yllätys on suuri
        123 kirjoitti:

        voi vitun sub tv

        Varmaan oli fiksua olla näyttämättä kun Perttu voitti ylivoimaisesti. Mutta on hauska nähdä kyllä miten paljon toiset hävisi Pertulle!!!


      • peli-poju

        bb ei ole veikkauksen alla.ei ollut mitään "virallisia vedon-lyöntejä" ymmärtääkseni? subtv:n ei tarvitse näyttää mitään prosentteja.
        mutta pertulla ja tiinalla on ollut ihan hirvee ero...olis ne muuten näyttänyt.ne prosentit...


      • erkki
        Yllätys on suuri kirjoitti:

        Varmaan oli fiksua olla näyttämättä kun Perttu voitti ylivoimaisesti. Mutta on hauska nähdä kyllä miten paljon toiset hävisi Pertulle!!!

        Perttu oli subin mielestä liian ylivoimainen: sai varmaan jotain 80 prossaa kaikista äänistä!!!

        Jos äänestystolpat ois näyteytty ohjelman aluksi, olis äänestys tyssännyt siihen, ja paljon rahaa jäänyt saamatta! Mutta olishan ne tulokset voinut näyttää ohjelman päätteeksi! Ja kertoo samalla koko kilpailijaporukalle kuinka ylivoimainen Perttu olikaan!


      • pyydetään
        peli-poju kirjoitti:

        bb ei ole veikkauksen alla.ei ollut mitään "virallisia vedon-lyöntejä" ymmärtääkseni? subtv:n ei tarvitse näyttää mitään prosentteja.
        mutta pertulla ja tiinalla on ollut ihan hirvee ero...olis ne muuten näyttänyt.ne prosentit...

        äänestämään, silloin äänet myös näytetään. Jokaisessa televisio-ohjelmassa on näin tehty iät kaiket, vaikkakin katsojien äänillä ei olisi ollut muuta merkitystä kuin "katsojien suosikki"!

        Tällainen kuva on annettu myös Subin toimesta, koska kaikkien muiden äänestysten äänestysprosentit on sunnunain jaksoissa näytetty!

        Suuri ero eri kilpailijoiden välillä tai ei, sillä ei ole ollut ennenkään minkään sortin merkitystä tulosten esittelyyn äänestysajan loppumisen jälkeen. Eräässä äänestyksessä perttu sai vain 3% annetuista äänistä, joten sen ei pitäisi vaikuttaa mitenkään. Vai oletko sitä mieltä että kisailijat ovat kuin pikkulapsia eivätkä kestä pelin henkeä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      63
      1782
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1344
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      128
      1277
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      140
      1064
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      917
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      339
      849
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      734
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      674
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      653
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      65
      625
    Aihe