Eihän eilen näytetty missään vaihessa kilpailijoiden äänestysprosentteja.Olisi kiva nähdä kuinka tiukka kisa käytiin...
Vastaukset 6
- miettine
Äänestys jakaumaa Et tule näkemään mistään, koska arvollinen SubTV päätti tehdä kunnon huijauksen katsojillaan ja maksattaa heillä lähetykset.
SubTV:lle tulosten näyttämisellä tai edes välttämättä laskemisella ei ole näköjään hitnokaan väliä, koska kansa on vain saatu innostuneena äänestämään ja maksamaan heidän ohjelmansa kerralla.
Idiootit eivät vain ahneuksissaan tajunneet, että Suomen kansa ei olekaan mikään tyhmä lammaslauma, vaan haluaa rahoilleen vastinetta oikeudenmukaisesti ja reilun pelin hengessä!! Täällä ole pesäpalloilijatkaan saaneet olla huijaustensa jälkeen paljoa rauhassa, joten miten SUB ajatteli tästä selviävänsä?- 123
voi vitun sub tv
- Yllätys on suuri
123 kirjoitti:
voi vitun sub tv
Varmaan oli fiksua olla näyttämättä kun Perttu voitti ylivoimaisesti. Mutta on hauska nähdä kyllä miten paljon toiset hävisi Pertulle!!!
- peli-poju
bb ei ole veikkauksen alla.ei ollut mitään "virallisia vedon-lyöntejä" ymmärtääkseni? subtv:n ei tarvitse näyttää mitään prosentteja.
mutta pertulla ja tiinalla on ollut ihan hirvee ero...olis ne muuten näyttänyt.ne prosentit... - erkki
Yllätys on suuri kirjoitti:
Varmaan oli fiksua olla näyttämättä kun Perttu voitti ylivoimaisesti. Mutta on hauska nähdä kyllä miten paljon toiset hävisi Pertulle!!!
Perttu oli subin mielestä liian ylivoimainen: sai varmaan jotain 80 prossaa kaikista äänistä!!!
Jos äänestystolpat ois näyteytty ohjelman aluksi, olis äänestys tyssännyt siihen, ja paljon rahaa jäänyt saamatta! Mutta olishan ne tulokset voinut näyttää ohjelman päätteeksi! Ja kertoo samalla koko kilpailijaporukalle kuinka ylivoimainen Perttu olikaan! - pyydetään
peli-poju kirjoitti:
bb ei ole veikkauksen alla.ei ollut mitään "virallisia vedon-lyöntejä" ymmärtääkseni? subtv:n ei tarvitse näyttää mitään prosentteja.
mutta pertulla ja tiinalla on ollut ihan hirvee ero...olis ne muuten näyttänyt.ne prosentit...äänestämään, silloin äänet myös näytetään. Jokaisessa televisio-ohjelmassa on näin tehty iät kaiket, vaikkakin katsojien äänillä ei olisi ollut muuta merkitystä kuin "katsojien suosikki"!
Tällainen kuva on annettu myös Subin toimesta, koska kaikkien muiden äänestysten äänestysprosentit on sunnunain jaksoissa näytetty!
Suuri ero eri kilpailijoiden välillä tai ei, sillä ei ole ollut ennenkään minkään sortin merkitystä tulosten esittelyyn äänestysajan loppumisen jälkeen. Eräässä äänestyksessä perttu sai vain 3% annetuista äänistä, joten sen ei pitäisi vaikuttaa mitenkään. Vai oletko sitä mieltä että kisailijat ovat kuin pikkulapsia eivätkä kestä pelin henkeä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3392695
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1762005- 341712
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2791547- 531075
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa269902Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤247783- 58676
- 40565
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46551