Vedonlöynti?

Tulokset

Mitenköhän nämä vedonlyönti firmat suhtautuu äänestulosten pimittämiseen..eiköhän heitäkin kiinnostaisi niiden julkisuus.

Pertulla on kuitenkin joissain firmoissa ollut alkuvaiheessa kerroin 24. Onkohan BB:n tekijät käynyt itse laittamassa rahaa kiinni, kymppitonnin panostuksella tulee jo hyvät rahat...

Kyllä se subi joutuu kohta paljastamaan ne tulokset.

2

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sä jaksat

      aloittaakin jatkuvasti samantyylisiä juttuja?? Katkeruuttako kenties?? Voittaja on PERTTU ja sillä hyvä!

    • miettinenkin

      Näinhän se on. Meinasikohan arvollinen SubTV tehdä kunnon huijauksen katsojille ja maksattaa heillä lähetykset, hypettämällä äänestyksiä joka ikisen mainoskatkon välissä?

      SubTV:lle tulosten näyttämisellä tai edes välttämättä laskemisella ei ole näköjään hitonkaan väliä, koska kansa on vain saatu innostuneena äänestämään ja maksamaan heidän ohjelmansa kerralla.

      SubIdiootit eivät vain ahneuksissaan tajunneet, että Suomen kansa ei olekaan mikään tyhmä lammaslauma, vaan haluaa rahoilleen vastinetta oikeudenmukaisesti ja reilun pelin hengessä!! Suomessa ole pesäpalloilijatkaan saaneet olla huijaustensa jälkeen paljoa rauhassa, joten mitenkähän SUB ajatteli tästä sopasta selviävänsä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe