On sulaa hulluutta antaa nämä 50 tuhatta euroa - siis liki 300 000 markkaa - terveelle, työkykyiselle ja joutilaalle nuorelle miehelle.
Nämäkin rahat olisivat tulleet parempaan tarpeeseen Itsenäisyytemme puolesta uhrautuneiden sotaveteraaniemme kuntoutukseen.
Haloo? Arvot ja tärkeysjärjestykset kuntoon!
Jos Perttu olisi todellinen mies, hän vapaaehtoisesti lahjoittaisi voittamansa rahat veteraanijärjestöille.
Rahat sotaveteraaneille!
15
1550
Vastaukset
- miehet ja naiset
olisivat tosi miehiä ja naisia he lahjoittaisivat joka kk:si 20e veteraanijärjestöille.
Eli ei voi mennä syyllistämään ketään jos ei itsekään lahjoita. - Perttu perui puheensa
Perttu LUPASI laittaa rahat HYVÄNTEKEVÄISYYTEEN, nyt hän EI MUISTA LUPAUSTA
- toivonsa menettänyt
voi jumalauta, että ihmiset on tyhmiä...
- ottanut
todesta myös kaiken muun mitä Perttu on talossa sanonut, mieti vähän. Tilanteesta huomasi selvästi että kaikki oli pelkkää vitsailua.
- heitti
läpän, jaa miksikö heittää tuollaista läppää? no vaikka siksi koska se on niin kulunut fraasi.
"jos minut valitaan MISS Suomeksi/universumiksi/maailmaksi/plaa plaa plaa, lahjoitan rahat hyväntekeväisyyteen" - Hengga
Eihän tossa ole mitään järkeä syytellä toista! Koko lahjoitusjuttuhan lähti siitä etta Antti A. ensin sanoi laittavansa rahat hyväntekeväisyyteen ja naureskeli perään. Perttu sanoin saman kuin Antti ja naureskeli kanssa asialle. Vain Tiina sanoi oikeasti sen mitä ajatteli.
Kukaan ei ole luvannut mitään, mutta ihmisten ja median painostuksesta tuo liian kiltti mies Perttu ei kehtaa nyt olla laittamatta jotakin summaa hyväntekeväisyyteen.
Harmittaa hänen puolestaan, kun Suomessa ollaan näin hiton kaateellisia kaikille. Luulenpa, että ihan kuka tahansa ei kuitenkaan olisi valmis menemään samaiseen taloon ja viettämään siellä 96pvää eristyksissä kaikesta.
Kaikki jotka valittavat tästä rahan antamisesta hyväntekeväisyyteen, niin se on aivan turhaa ja täyttä esittämistä. Kukaan kirjoittajista ei varmastikaan oikeasti antaisi edes neljäsosaa tuosta potista hyväntekeväisyyteen vaikka sitä täällä nyt niin kovin julistavatkin.
Lyhyt yhteenveto:
1. Selvittäkää fatkat, ennen kuin avaatte suutanne.
2. Asettakaa itsenne toisen asemaan ja miettikää mitä ITSE siinä tilanteessa teksitte, ennen kuin alatte syyttelemään toisen käyttätymistä.
- lol
Perttu on luopunut yksityisyydestään yli kolmeksi kuukaudeksi ja tuon kaiken läpi käyminen on henkisesti niin raskasta että meistä ei siihen moni pystyisi. Perttu on todellakin ansainnut kaikki rahat itselleen ja ihan turha alkaa kenenkään neuvomaan niiden käytössä.
- tyypillistä,tyypillistä
tällaisten orhojen takia on joskus syntynyt sanonta:kellä onni on,se onnen kätkeköön...
- odotin
jo näitä kateellisia äännehtimään. Perttu pitäköön voittamansa rahat. Jokainen tiesi, että BB on kilpailu!!!
- Asiahan on nyt näin
Miksi ihmiset jauhavat täällä siitä pitäisikö Pertun lahjoittaa voittamansa rahat hyväntekeväisyyteen.
Milloinka olette kuulleet ihmisten jotka voittavat ässä ynm. arvoista saati sitten lotosta, lahjoittavan penniäkään hyvänasian vuoksi.
Olisihan se toki hienoa jos joku pystyisi lahjoittamaan voittamansa rahat hyvän asian vuoksi, mutta eiköhän asia nyt ole niin että Perttu on rahansa ansainnut ja piste.
Ps. Suurinosa suomalaisista ei pysty lahjoittamaan 5 euroa sotaveteraaneille / muihin hyväntekeväisyys asioihin niin miksi petun pitäsi lajoittaa 50 000? Ei unohdeta tosiasioita Perttu on kaiken lisäksi opiskelija!!!!!!!) - Nimetön
myyt kato autos ja lahjotat nekin rahat, sitten voisit lotota koko palkallasi ja voitot sinne vaan.
hä ??
ootkos vähän tyhmä, poitsi on maannu 3kk lukkojen takana ja varmaan ensimmäsitä kertaa elämässään pääsee sijoittamaan esim. asuntoon ja autoon niin tyyppi laukoo tommosia...mieti vähän - mafiaa
Antti sen puheen aloitti hyväntekeväisyydestä ja se oli sellaista leikkiä jonkun muun asian takia, en muista, mikä se oli.
Ensin halutaan antaa pojalle rahat ja sitten ottaa pois.
Vanha sananlasku: Se, joka antaa ja ottaa, katin pasken kantaa!
Perttu on ansainnut rahat, voittanut ne!
Onnea Pertulle! - ........
Olethan tietoinen, että sotaveteraaneja on enää vain kymmeniä ja järjestöillä on miljoonien omaisuus. Joten veteraanijärjestöillä on rahaa, mutta niitä ei haluta käyttää siihen tarkoitukseen mihkä ne on hankittu. Tämmösiähän nää kaikki keräykset ovat, johtoporras jne... rikastuu keräyksen kohde kärsii entiseen malliin.
- KUNNIA HEILLE!
Tämän viestin alkuunpanijat eivät ole sotaveteraanit! Älkää loukatko heitä!!!!!!!!
Perttu.sucksin/Cesarin-ym:n mafialla ei ole mitään rajaa siinä, keitä he käyttävät hyväkseen manipuloidessaan. Että ovat iljettäviä!
Onnea Pertulle! Älä välitä noista ilkeistä manipuloijista! - entinen opiskelija
Voi hyvän tähen...
Ei kai opiskelijalla ja vasta elämäänsä aloittelevalla nuorella miehellä ole varaa laittaa tuomosta voittosummaa mihinkään hyväntekeväisyyteen... niin ja kaikenlisäksi Pertun puheet hyväntekeväisyydestä oli vain harmitonta läppää, ei siitä tarvi vetää hernettä nenään.
Eikö teillä ihmisillä ole muuta tekemistä kun jauhaa toisen rahankäytöstä.
Kilpailu on kilpailua ja sillä siisti.
Koittakaapa ihmiset löytää nyt se oma elämä!
Minä ainakin olen onnellinen Pertun puolesta ja oikea ihminen voitti kilpailun.
Pertun ei tarvi ottaa lainaa opiskelujen varalle niinkuin me muut. =)
Onnea Pertulle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245