KADONNUT KOIRA !

Avulias

Kadonnut Faaraokoira narttu.
--------------------------------------------------------------------------------

Tiistaiaamuna 29.11.2005 klo 5.30 lähti karkuun, ilmeisesti riistan perään perheemme faaraokoiranartut. Toinen koirista saatiin kiinni viisi tuntia myöhemmin, mutta vanhempi narttumme, Tanya on edelleen kateissa.

Koirat lähtivät karkuun Keravan Sompion urheilukeskuksen kupeesta. Shira löydettiin Keravan Tarjoustalon kulmilta, mutta Tanyan kohtalo / matkareitti on epäselvä, ilmeisesti koirat ovat alkuun kuitenkin kulkeneet yhdessä, mutta jossain vaiheessa tiet ovat sitten eronneet.

Tanyasta ei ole saatu yhtään varmaa näkö- tai kuulohavaintoa sitten katoamisen (eli tällä hetkellä 12 tuntiin).

Tanya on pienikokoinen farkkunarttu joka puhuu RUOTSIA!
Tanyaa ei kannata vieraan ottaa kiinni, vaan mielummin soittaa ja ilmoittaa havainnoista omistajalle: Sini Lindroos, puh: 0400 706 996

Tämä ilmoitus on vapaasti levitettävissä.

Joten silmät tarkkana! Tietoa toisaalta myös että ruskea pystykorvainen koira on nähty juoksevan Tikkurila- Hakunila välillä Honkanummen hautuumaan paikkeilla!

8

393

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avulias
    • BMW

      Justiinsa tollanen koira jäi mun BMW 535 alle tänään puolilta päivin. Heitin raadon tiesivuun ja menin pesuun. En sitten tiedä oliko sinun.

      • tilulii....

        Aika julmaa :P Ei kannata ottaa tosissaa, Avulias...


      • BMW
        tilulii.... kirjoitti:

        Aika julmaa :P Ei kannata ottaa tosissaa, Avulias...

        Kyllä siitä koirasta tuli sellanen littee verinen paska kun jäi 3,5l bemarin alle.


      • hauskuuntunut liiaksi
        BMW kirjoitti:

        Kyllä siitä koirasta tuli sellanen littee verinen paska kun jäi 3,5l bemarin alle.

        Mulla oli kyljet jo muutenki kipeenä.....voi helkkari:D:D:D:D:D


      • BMW
        hauskuuntunut liiaksi kirjoitti:

        Mulla oli kyljet jo muutenki kipeenä.....voi helkkari:D:D:D:D:D

        Tänään muuten huomasin, että mulla oli Bemarin renkaan urassa koiran suoli. Jotain korvauksia tässä pitää kohta alkaa pyytelee kun koiria päästetään vapaana juoksentelee.


    • hanna

      en ole koiraa nähnyt :( asun keravan tarjoustalon lähellä. ja muuten, miten koira voi puhua ruotsia??????

      • your_lucky_star

        Ko. koira on "kasvatettu" ruotsinkieliseksi, eli sille on puhuttu ruotsia. Eihän se ruotsia puhua osaa, mutta, mutta...
        Itseasiassa tämä farkkunarttu on löytynyt. Ilmoitus osoitteessa http://www.flagstones.info/kirjasto_tanya.htm


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe