Perttu oli ehdoitta paras voittaja...aito, rehellinen ja ennenkaikkea oma itsensä!! Todella hienoa että hän lupautui antamaan osan voitosta hyväntekeväisyyteen vaikka siinä olisikin ollut oiva pesämuna nuorelle miehelle!
Se puhuu jo omaa kieltään kuinka epäitsekäs ja hyväsydäminen Perttu on :)
Antti tai tiina olis tuskin antanut senttiäkään muille...
He olisivat vaan surutta tuhlannu kaiken itseensä!! Voittajalla toki on siihen oikeus...kuten olis Pertullakin!!
Eikä tämä hyväntekeväisyyteen antaminen ole vain silmänlumetta vaan Perttu todella on epäitsekäs!! Mieleeni muistuu heti se hetki talossa kun muut ahmivat kaiken kanan omille lautasilleen Pertun jäädessä ilman...mutta sanallakaan hän ei siitä maininnut!
Kiitos siitä kuuluu hyvälle kotikasvatukselle...Perttu on todella hyvätapainen ja kohtelias ihminen :)
Mutta niinhän sitä sanottiin....paras voittakoon ja PARAS todellakin voitti!! Olen niin onnellinen Pertun puolesta :)
Paljon onnea vaan voittajalle...
Perttu oli PARAS!!
Narttu
2
205
Vastaukset
- Narttu
Antti tuntui olevan varma jo omasta voitostaan...niin pettyneeltä se näytti kun tilanne selvisi!! Se varmasti luuli olevansa pikkulikkojen päiväunissa...
Antin tyhmät ja rasistiset kommentit koituivat varmasti Antin kohtaloksi tässä pelissä...- TÄYTYI PILKATA ...
VAMMAISIA JA MUNIAAN NÄYTELLÄ????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511938
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1495430Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434477Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451