joku kertoo miksi joku tuota mammaa pommittaa?
onko antanut asiattomia viestejä vai?
oon ekaa kertaa tällä palstalla ja olis kiva tietää.
täällä on aika paljon annettu näköjään asiatonta viestiä kissojen ulkona pidosta. jos haluatte asiallisia vastauksia niin menkää lemmikkipalstalle.
onko antanut asiattomia viestejä vai?
oon ekaa kertaa tällä palstalla ja olis kiva tietää.
täällä on aika paljon annettu näköjään asiatonta viestiä kissojen ulkona pidosta. jos haluatte asiallisia vastauksia niin menkää lemmikkipalstalle.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jos joku on erimieltä, mamma rankaisee! Hänellä
on langat käsissään ylempiin päättäjiin. Verohallintoon eri ministerejöihin ym.
Hän antaa lopuutilin jos haluaa. Poliisit ovat nytkin monen ovella viemässä rangaistusmääräystä!
Vaikka kaikki luulivat olevansa anonyymejä, mamma
selvittää suhteillaan kaikkien henkilöllisyyden!
Myös eläinlääkärit saavat olla varpaillaan, kissa-asioissa hän voi mitätöidä lääkärin luvan toimia ammatissaan! Joten äiti29 varo mitä kirjoitat, voit huomata, että teiltä on esim. sähköt katkaistu kun tulet kotiin. Mammalla on siihen valta!! Miauuuuuuu !!!!
säikytit nyt kyllä mut totaalisesti ;/
oo jo kotona sähköt on vielä onneks. ;) ja vettäkin tulee.
;)
Mikä tätä keskustelupalstaa vaivaa? Minun piti aamulla kirjoittaa kysymys kissan astmasta, mutta aloinkin lukea näitä outoja herjakirjoituksia. Varon nyt itsekin tarkasti solvaamasta ketään, jos kerran korkeilla yhteyksillä voidaan aiheuttaa häiriötä. Ettei kukaan vie astmaatikkoni raksuja tai muuta kauheaa.
kannattaa olla kiltti, kissaparka jos raksut häviää ;)
Miten joku on saanut noinkin mahtavat valtuudet päättää muiden puolesta? Ai oli mulla asiaakin
Saako aitoustodistuksen kirjallisena jos ostaa
ns. rotukissan?
Rotukissan mukana saa aina rekisterikirjan. Sitä ei lähetetä jälkeenpäin.
...
Tässä vaiheessa voisin muistuttaa, että asiattomien viestien kirjoittaminen ei ole kovin fiksua. Vaikka täällä ei ole (vielä) käytössä nimimerkkien rekisteröintiä, niin toisen vakituisesti käyttämän nimimerkin suojissa kirjoittelu saattaa johtaa kurinpitotoimiin.
Eikä silloin ole enää kenelläkään kivaa :(
Millään palstalla ei pidä olla mitään kunkkuja. Eikä kukaan ole sellainen!! Ainakaan minun mielestäni, enkä pidä mammoja yhtään parempina kuin olen itsekään!!! Voin haastaa mamma39:in milloin tahansa. Ja jos en itse voi niin tiedän yhden joka pystyy jyräämään mamma39 mennen tullen. Harmiksi jotkut vähä älyiset eivät ottaneet häntä tosissaan ja hän lähti toisille sivuille joita en mainitse. Jakelemaan neuvoja niille jotka sitä tarvitsevat. Eli mamma39 ei ole lainkaan voittamaton! Jos saan sanoa niin mamma39 kuulostaa lähes itserakkaalta ja rikolliselta. jokaisella on oikeus OMAAN MIELIPITEESEEN!!! JA SIIHEN EI VAIKUTA MAMMOLIT EIKÄ ISÄPAAPAT!!!!
T: Eräs joka tietää asian, mutta ei pidä erään tavasta esittää sitä.
... odotapa huomisiltaan!
... voi taas nimimerkkiä, kuten olet itse tehnyt.
Tämä nimimerkki on ollut käytössäni alusta asti.
ystävämme ean pitää meitä samana henkilönä ja siksi esitti tuon väitteen. Meistä ei kyllä mitenkään saa samaa kirjoittelijaa kun satumme olemaan eri sukupuolta - ellei tehdä vaihdosleikkausta ja siihen en suostu;-))
Jännää, että niitä jotka ovat kirjoittaneet samalla nimimerkillä kokoajan, syytetään nimimerkkien vaihtelusta, mutta ei niitä jotka sitä oikeasti tekevät ja provoilevat minkä ehtivät. Tosin nythän täällä on ollut hiljaista:o)
Miksiköhän elmo on poistanut tietyn henkilön kirjoituksia muttei minun? hänhän kuitenkin seriffinä pystyy etsimään henkilön esiin jos haluaa ja silloin luulisi, että myös minun kirjoitukseni lähtisivät mikäli tuo väite pitäisi paikkansa.
>> Tosin nythän täällä on ollut hiljaista:o)
Koulut ovat alkaneet, ja kesäduunarit lopettaneet hommansa...
>> Miksiköhän elmo on poistanut tietyn henkilön kirjoituksia
Poistamani viestit eivät ole olleet asiallisia tai muuten tämän palstan aiheeseen sopivia. Kirjoittajan nimimerkillä ei ole mitään merkitystä sille, poistetaanko viesti vai ei.
on antanut hyvin asiallista ja tarpeellista tietoa ja häneltä ainakin minä olen oppinut paljon. Nyt on ilmeisesti käynyt niin, että joitakin herjojen viestien kirjoittajia on alkanut potuttaa, ehkä ovat vähän mustiksia, kun heillä itsellään ei ole tuollaista kissatietoutta ja mamma39:sällä on ollut aina sanat hallussaan. Tämä voi käydä kelle hyvänsä ja se on harmillista, koska vaikka tämä on avoin palsta minne voi kuka tahansa kirjoittaa, voi se loukata sitä, kuka ihan oikeasti haluaa antaa ja saada uutta tietoa kissoista. Mutta paras mitä voimme tehdä, on, että joko emme kommentoi näiden huomiota hakevien ihmisten viestejä tai vaihdamme palstan kokonaan lemmikkipalstaan. Tämän palstan maine on mennyt kokonaan ja jos ihmisillä ei ole muuta ajan haaskausta, kuin tulla tänne ivailemaan ja kirjoittelemaan provoja on parempi tosiaan, että jätämme tämän palstan kaikki.
Mielipiteesi mammasta ja muista kirjoittajista on
sinun omasi. Joku muu näkee ja kokee asian toisin.
Sanot, että parasta on jättää tämä palsta?
Älä puhu muiden puolesta, jos ei sinua huvita, antaa heittää! Kukaan ei varmaan sinua jää kaipaamaan. Käsittelemme kissojen asioita vast`edeskin. Ei meidän tarvitse olla samaa mieltä. Juuri siitä keskustelupalstassa on kyse, se on kooste erinlaisista mielipiteistä. Hyvä näin.
Jaa että käsitellään kissa-asioita...hmm... tuntuu, että tänne on eksynyt lähiaikoina turhan monta henkilöä, joilla ei ole suunnitelmissakaan pohtia mitään suloisiin nelijalkaisiin liittyvää. Naurettavaa päänaukomista ja kiukuttelua. Mutta kuka käskee keskustelemaan vain yhdellä palstalla? tällainen uskollisuus on minulle vierasta...
Täällä voi kuka tahansa antaa neuvoja millä tahansa nimimerkillä. Parasta on siksi olla luottamatta mihinkään.
Tämä on vasta hauskaa keskustelua.
Kyllä lanta rattailta putoilee, kun kovaa ajetaan!
Olipa hyvin sanottu, minusta täällä laulaa "mammakuoro" kukaan ei edes uskalla panna mitään kyseenalaiseksi. Sisareni on eläinlääkäri,
mutta ei hän tänne viitsi kirjoitella koska täällä
on oma mamma ja mummo klikki joka "laulaa suohon"
kaikki ja kaiken mikä ei ole linjassa mammojen kanssa! Totuus, faktat ei kiinnosta ketään.
Joudunkohan minäkin nyt mammojen mustalle listalle? Sammuvatko meiltä sähköt?
Joo, kyllä teiltä varmaan menee nyt sähköt ja olkaa varovaisia kattokin saatetaan viedä!:);D Jos saan kysyä niin mitenköhän tämä nelikymppinen kissamatami aikoo saada itselleen niin paljon valtaa että erottaa hommista sellaisen jolla ei edes ole työtä vielä!:D Kaikki täällä käyvät eivät ole mitään yhtiöpimatsuja vaan yksityisiä ihmisiä jotka eivät pidä mamma39 tavasta vastailla kysymyksiin. Tanttakuoroa on siis turha alkaa pitää! Olisi tosi kivaa jos täällä vois jutella et mitäs se teidän persialainen on tehnyt? Meidän norjalainen metsäkisu on popsinut 400 kattotiiltä ja niin edelleen... Sellanen ei olis pahitteeksi, ei täälä pitäis olla mitään mammoja jotka valtaa koko palstan turhanpäiväisyyksillään. Minä uskon jo olevani tällä mustalla listalla koska luulen tietäväni yhden joka mamma39 voisi haastaa. sitähän mamma ei varmaan voi edes kuvitella?!?!!?!;D joten eletään me omaa elämää kisujen kanssa ja annetaan muorin vaan räkytä itse itselleen, ei liikuta mua jos joku on sattunut kirjoittamaan mamman nimellä jotain päätöntä. Mua ei ainakaan haittaa jos mun nimellä kirjotetaan, koska kukaan ei voi todistaa että se olisin minä tai en olisi. Eli mamma saisi lopettaa ihmisten määräilyn ja neuvomisen jos ei kerran osaa pitää huolta omista asioistaan!!
pitänee mennä vartioimaan että kukaan ei varasta paskoja lantalasta!;D
Ihme herneitä täällä! Kaikki paasaavat sananvapaudesta ym. mutta Mamma39 (?) halutaan hiljaiseksi keinolla millä hyvänsä.
Minusta toisen nimimerkillä kirjoittaminen on aika ilkeää ja lapsellista puuhaa, eikä ihme, jos siitä joku pahoittaa mielensä.
Jos kaikki kerran ovat samaa mieltä, että keskustelu on hyväksi, ei kai ole mitään mieltä toivottaa ihmisiä hornan tuuttiin, kummaltakaan puolelta?
En ole seurannut palstaa aktiivisesti, mutta huhut eivät anna kovin mairittelevaa kuvaa palstan tasosta tai siellä liikkuvien ihmisten kissatiedoista. Toivottavasti huhut ovat väärässä.