Sä otatko rakkauteni,
hauraan ja särkyneen?
Sen lasken sydämeesi.
Tahdotko sä sen?
En anna sulle kuohuja,
meren aaltojen.
Näet edessäsi repaleiset
siivet perhosen.
En siitä sua soimaa,
jos et sä halua,
omistaa rakkautta,
liian haurasta.
Jos tahdot sen
niin voimasi,
nää siivet vahvistaa.
Ja kerran hauras perhonenkin
lentoon kohoaa.
Hauras rakkaus
Anna.
4
377
Vastaukset
- Pienilaiva
pakko sanoa kuiskaten .. niin oli herkkä tarina tuon hauraan perhosen :) ..kuin ois kaunisperho kämmenell lapsosen..ei se siintä säiky ,lennä pois...jos sill siinä, hyvä ja lämmin ois.. voi kun niin ,ihminen toiselle olla vois :)
- aveliina
ja kauniisti kirjoitat. Rakkaus on usein haurasta monien kokemusten jälkeen.. Uskallusta se myös vatii.
- tem.
herkkää ja lempeää kuvaa rakkaudesta kuin vain Anna osaa kirjoittaa. Sinun runosi ovat aina lukemisen arvoisia.
- Anna.
Kiitän sydämellisistä vastauksistanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107662
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1165318Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1193547Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293527Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352574Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?691381Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366