olen 60 lyhyt paksu ukonrahju,eläkkeellä,asun yksin,olen seksistäkin kiinnostunut,mutta harrastan muitakin asioita,en pelkää ihmisiä enkä luiki kuin kulkukoira nurkkien taa,minä olen minä muut meiän krannista.Olen vuosia etsinyt itselleni kaveria,mieluimmin asumaankin kanssani,mutta vaaditaan niin hirveitä suoritusjuttuja ,ettei vanhalle sovi enää,Haluan kehittäviä keskusteluja,kirjallisuutta,osallistumista,uskonnollisuutta jne.Itse harrastan lasitaidetta,ei tiffany.Keramiikkaa,puutarha,kirjallisuus,ja sitten julkinen kirjoittelu.Minulle on ilmoituksiini soittaneet vaikka minkälaiset pikapanijat,mieleltään sairaat,ukkomiehet n. 80 %mutta tasapainoinen sivistynyt mies,joka pitää seksistä, MINNE NE KAIKKI ON MENNEET ?,Jospa minä vuosien mittaan löydänkin kumppanin,saas nähdä sitten ? Vastaa jos olet tositarkoituksella liikkeellä !
humanisti seniori
5
669
Vastaukset
- kir royal
Jospa kokeilisit ulkomaita? Meillä täällä Suomessa on homoseksuaalisuus tullut sallituksi vasta 90/2000-lukujen taitteessa eli käytännössä avoimesti eläviä homoja löytyy eniten alle kolmekymppisistä, joille se ei enää ole kauhistus. Sen sijaan vanhemmat ikäluokan toivottomat tapaukset ovat juuri näitä sairaita ja epätasapainoisia ja kuten vanha sanonta toteaa - vanhaa koiraa ei opi uusia temppuja: koko elämän kestänyt piilottelu ja itseviha ei katoa enää viisikymppisenä minnekään, siitä on tullut osa luonnetta ja persoonallisuutta. Meillä on täällä Suomessa paljon ihmisiä (vanhempia homoja ja lesboja), joilta on tuhottu kokonaan kyky rakastaa. Näin ei ole kuitenkaan kaikkialla esim. läntisessä naapurimaassa järjestettiin homotansseja ja toimintaa homoille jo 50-luvulla. Uskoakseni löytäisit sieltä helpommin kumppanin kuin täältä junttilasta (vaikka et osaisi edes kieltä) :-P
- "mä ihmettelen tälläis...
ja on mulla tuota ihmettelyä riittänytkin...
- aatoksia
Minä olen n40v., ja etsinyt kaveria ikämiehestä (70 )jo pitkän aikaa. Useimmat vastaukset ovat luokkaa: eikö kävisi tällainen nuorenpi kaveri? Eivätkö ihmiset oikeasti muka ymmärrä , ettei ilmoitukseen ole leikillään laitettu jotain ikätoivomusta. En tarkoita Sinua Humanisti, vaan just niitä pikapanijoita, joille ei toisten toivomukset ja periaatteet merkitse mitään.
Toivottavasti Humanisti löydät joku päivä sen oikean, samaa toivon myös itsel-leni.- humanisti seniori vastaamukava
oli helpotus lukea ,että muillakin vastaavia kokemuksia.Minulla on sellainen käsitys,että vaikka ilmoituksessa on suht`koht`kaikki tarpeelliset tiedot,eivät ihmiset lue niitä,vai eikö ne tajua luettua tekstiä.Yksi riesa on nämä iänikuiset ukkomiehet kiireineen,minä en tajua sitä,miten voi vetää nenästä eukkoaan ja kertoa rakastavansa sitä,kun just on lirautellut miestä perseeseen.Uskomatonta.Sitten joku vastaa,tenttaa se kaikki mahdolliset tiedot,olen monasti sanonutkin,että en ole hakemassa töitä,vaan kaveria,itsestä ei kerrota mitään.Kolmas ryhmä on kriminaalit ja todella sairaat ihmiset,yörunkkarit,oikein puistattaa.
Jotenkin olen menettänyt toivoni löytää normaali meikäläinen,joka elää normaalia elämää,ottaa asian elämään kuuluvana juttuna.En taida löytää näillä kriteereillä ketään,muttasamapahan se,kuin alistua jonkun kieroontuneisiin vaateisiin !Kiitos vielä kerran. - ja näin kävi
humanisti seniori vastaamukava kirjoitti:
oli helpotus lukea ,että muillakin vastaavia kokemuksia.Minulla on sellainen käsitys,että vaikka ilmoituksessa on suht`koht`kaikki tarpeelliset tiedot,eivät ihmiset lue niitä,vai eikö ne tajua luettua tekstiä.Yksi riesa on nämä iänikuiset ukkomiehet kiireineen,minä en tajua sitä,miten voi vetää nenästä eukkoaan ja kertoa rakastavansa sitä,kun just on lirautellut miestä perseeseen.Uskomatonta.Sitten joku vastaa,tenttaa se kaikki mahdolliset tiedot,olen monasti sanonutkin,että en ole hakemassa töitä,vaan kaveria,itsestä ei kerrota mitään.Kolmas ryhmä on kriminaalit ja todella sairaat ihmiset,yörunkkarit,oikein puistattaa.
Jotenkin olen menettänyt toivoni löytää normaali meikäläinen,joka elää normaalia elämää,ottaa asian elämään kuuluvana juttuna.En taida löytää näillä kriteereillä ketään,muttasamapahan se,kuin alistua jonkun kieroontuneisiin vaateisiin !Kiitos vielä kerran.tänä aamuna viimeksi, ilmoitus MTV3:lla ja taas puhelu(ei näy nro)tässä 40 ukm ja kyllä mä luulin että ihminen tuohon ikää mennssä olis jo oppinut lukee(ja kissan V)ilmoituksessa lukee aivan selvästi 50-65V MUTTA NÄITÄ PERK... PELLEJÄ RIITTÄÄ! "Näin se käy kun aina lintsaa koulusta eikä sitten osaa edes lukea" HEHEHEHEEE
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481