kalliin paketin ostajat

katkeria

Kalliin paketin ostajat huutavat katkeruuttaan tällä palstalla kun joku pienellä vaivannäöllä on puristanut paketista löysät pois ja säästänyt 15 tuhatta.

Älsbyn ostaneet huutavat katkeruutta tällä palstalla kun kuulevat että samalla rahalla olisi saanut parakin sijaan oikean talon.

5

1075

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korkeintaan

      10000 edestä, muilla oli vähintäin 5000 paremmat paketit eli ei voinut tulla alemmaksi. Nyt vertailija luulee tehneensä 150000 tilin huomaamatta talopakettien todellisia eroja.

      No asennus ja sisustusvaiheessa sen viimeistään huomaa, esim kipsilevyt vaín tavallisia, väliseinärungot kapeita jne. Jotkut panelit tai laudat millin pari ohuempia.

      • maallikko

        Kaikki sisäseinien kipsilevyt ovat erikoiskovat, katto- ja seinäpaneelit on tutkittu ja kädessä pidetty myyjän luona. Mutta mitäpä tässä todistelemaan, pääasia että itse ollaan tyytyväisiä.


      • paketin?
        maallikko kirjoitti:

        Kaikki sisäseinien kipsilevyt ovat erikoiskovat, katto- ja seinäpaneelit on tutkittu ja kädessä pidetty myyjän luona. Mutta mitäpä tässä todistelemaan, pääasia että itse ollaan tyytyväisiä.

        Päästään sitten sinusta hetkeksi kun olet tontilla potkimassa kiviä.


    • tiedä,

      että löysiä saat puristettua tuon verran pois vain jättämällä asennuksia tai materiaaleja pois. Ehkäpä habituksesi on senverran yksinkertaisen oloinen, että myyjä on päättänyt kokeilla kepillä jäätä. Jos oikeasti olisit kysynyt tarjousta muiltakin taloedustajilta, olisit saanut vähän vartailupohjaa. Todennäköisesti et kuitenkaan ymmärrä paketin sisällöstä hölkäsen pöläystäkään. Varmaan oletkin saanut tarjouksen myös muilta talomyyjiltä. Olihan kyseessä eri pohja, olihan ? Samahan se, talo kuin talo ja neliömäärä aika lähelle sama =)

      PS: EN ole talomyyjä!

      • maal.

        Tarjous oli kaikilta omilla kuvilla ja toimitusisällöllä. Itke sitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30637
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4096
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2697
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1865
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      589
      1643
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1579
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1555
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1477
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1228
    Aihe