Raskaana?

Pelokas

Hei!
Tästäkin on varmasti todella monta aihetta täällä mutta en näin nopealla vilkaisulla löytänyt samanlaista kuin mulla joten päätin sloittaa uuden. Eli tilanne mulla oli pitkä tauko e-pillereistä. 2kk sitten aloitin uudestaan käyttämään. Ekan liuskan jälkeen menkat tulivat pari päivää viimeisen pillerin ottamisen jälkeen. Nyt sitten tilanne on se että keskiviikkona otin viimeisen e-pillerin ja menkat eivät ole alkaneet. Sellaista ruskeaa ikäänkuin "kuivaa" vuotoa on ollut mutta ei siteeseen asti. Paperiin sitä tulee. Olen pillerit aina lähes ajallaan. Onko kellään kokemuksia? Minulla oli viime kesänä kohdun ulkopuolinenraskaus ja se jouduttiin leikkaamaan. Silloin en käyttänyt pillereitä vaan kondomia ja se meni rikki. nyt pelottaa että olisin uudestaan raskaana. Kokemuksia? kertokaa. kiitos kaikille etukäteen.

2

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaisuli

      En usko että olisit raskaana. Minullakin joskus käynyt noin että vuoto on ollu niin niukkaa tyhjennyspäivien aikana, että sitä ei voi edes vuodoksi kutsua.e-pillerit ovat kyllä niin varmoja, että jos ne olet muistanut ottaa niin kyllä niiden pitäisi tehota.jos nyt kumminki epäilet olevasi raskaana tee ihmeessä raskaus testi, jolla varmistat tilanteen.

      • pelokas

        Kiitos kovasti. kyllä mä pillerit olen muistanut ottaa. saattanut muutamalla tunnilla heittää mutta koskaan ei ole mennyt läheskään 12h siitä kun olisi pitänyt ottaa. maksimissaan tyyliin 2-3h heittänyt se että olin unohtanut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6053
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3045
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2843
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2105
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe