Eikös hiacen pitänyt olla markkina ykkönen tavara-auto puolella? No kukas nyt sellaista ostaa kun sinne mahtuu vain riisipussi muutenkin koko hiace on vanha. Eli paku puolella myydyimmät merkit on
1 rellu
2 fiat
3 volkkari
Jaa että missäs se tojo on no sija 12 eli parempaakin on tarjolla kuten huomaatte.
Sitten corolla no pappamalli se ei juuri kiinnosta ja senhän näkee jo luvuista
1 focus
2 ceranto
3 corolla
Eli parempaakin on kuin tojota
1 rellu
2 fiat
3 volkkari
Jaa että missäs se tojo on no sija 12 eli parempaakin on tarjolla kuten huomaatte.
Sitten corolla no pappamalli se ei juuri kiinnosta ja senhän näkee jo luvuista
1 focus
2 ceranto
3 corolla
Eli parempaakin on kuin tojota
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hiacea ollaan myyty tänä vuonna 2721kpl ja Renaltia 902kpl, Volkkaria 2172kpl ja Fiatia hurjat 760kpl.
Jos Hiace ei ole markkina ykkösenä, niin kait älyssäni on jotain vikaa ja pahasti. :))))
Sama homma Corollankin kanssa, meinaan sitä on myyty 9196kpl ja Focusta 6012kpl. Ymmärtääkensi 9000kpl on enemmän mitä 6000kpl. :)))
Hyvä yritys kuitenkin sinulta... ;)))
Paskaa horolla on kolmosena onko niin vaikeaa niellä sitä?
Corolla on ylivoimaisesti myydyin tänäkin vuonna, taitaa olla tiukka pala sinulle?
Euroopassa kai kympin sakkiin. Eikä ihme.
Nykyhetkestä ei kukaan osta pappamallia katsos kun parempia malleja eikä viime vuosisadan laatikoita niinkuin horolla on Ja alamäki sen kuin jatkuu ei porolla tule ykköspaikalle enää
Kymmenen eniten rekisteröityä pakettiautoa tammkikuu-lokakuu 2005:
1.Toyota
2.VW
3.Ford
4.MB
5.Renault
6.Citroen
7.Nissan
8.Fiat
9.Peugeot
10.Opel
lähde: TM nro 21/5
On rellu ei hojota
on eurooppa ja Suomi on Suomi! Itselleni nuo myyntitilastot on yhtä tyhjän kanssa, mutta korjasin kuitenkin, koska oletin, että kirjoittaja tarkoitti Suomen myyntitilastoja vai on onko Cerato myös euroopan toiseksi ostetuin?!
Toytoalla puolet Hiluxia ja puolet Hiacea. Hilux on toki lava-autojen ykkönen, mutta Hiace yksinään jää kauas Transporterista.
Markkinointisyistä Tojo ei erottele malliensa myyntiä.
Niin Volkkarillakin on myynnissä muitakin pakuja kuin transportter.
Corollaa myydään tällä hetkellä niin paljon ettei sitä ehditä toimittamaan niin paljoa kuin ostetaan. Tässä syy miksi Corolla on tipahtanut loppuvuodeksi ensimmäiseltä sijalta.
Odottakaas vaan kun tulee 2006 malli. Johan on 10000 autoa myytynä kuukaudessa!!
kun ihmiset ostavat Korean värkkejä Corollan sijaan.
On alle 30kpl ja 0,3%. Golf ja 307:ka ovat jotka ovat menettäneet osakkeitaan näille Korean värkeille. Golfin myynti on tippunut yli 15% ja 307:kan reilusti yli 20%.