H&M

H&M H&M H&M H...

Tietääkö kukaan kuka on se naismalli, joka juuri näin joulun alla poseeraa H&M:n mainosjulisteissa (metroterminaalien seinillä/mainoskatalookkien kansissa/bussipysäkeillä/yms.) Luulin ensin mallia suomalaiseksi, mutta nopea kurkkaus H&M:n sivuille paljasti gimulin olevan kansainvälisempää sorttia (esim. ruotsalainen?) Hiusten väri siis porkkanan punainen, ja aivan varmasti värjätyt.

6

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna Nicole Smith

      Anna Nicole Smith syntyi Vickie Lynn Hoganina 28. marraskuun vuonna 1967 Mexianissa Texasissa, Yhdysvalloissa.

      Anna Nicole on malli ja näyttelijä, joka nousi julkisuuteen poseerattuaan Playboyn Playmate of the Monthina kesäkussa 1992 ja vuonna 1993 tultuaan valituksi Playmate of the Yeariksi. Tällöin hän myös solmi mallisopimuksen Guess?:n kanssa.

      20-vuotiaana ennen julkisuuteen tuloaan Anna Nicole työskenteli kassaneitinä ja eksoottisena tanssijattarena elättääkseen itsensä ja poikansa Danielin. Anna Nicole tapasi asiakkaana olleen öljymiljardöörin vuonna 1991, joka liehitteli Annaa kaksi vuotta ennen kuin Anna lupautui 63 vuotta vanhemman miehen vaimoksi vuonna 1994. Oltuaan naimisissa 14 kuukautta mies kuoli, ja siitä asti Anna Nicole on taistellut eri oikesasteissa miehensä perinnöstä saaden aika ajoin satoja miljoonia dollareita edesmenneen miehensä miljardi-omaisuudesta tai menettäen osan saamistaan rahoista.

      1990-luvulla Anna teki joitan elokuva-rooleja ja vieraili lukuisissa tv-ohjelmissa. Anna Nicole oli tabloid -lehtien vakiokasvo.

      Koko maailman tietoisuuteen Anna Nicole päätyi viimeistään tosi-tv-sarjansa myötä vuonna 2002.

      http://www.vnn.vn/dataimages/original/images501225_AnnaNicoleSmith8a.jpg

      http://www.socionika.org/foto/Stirlic/anna_nicole_smith.jpg

      http://www.netglimse.com/images/celebs/anna_nicole_smith/anna_nicole_smith23.jpg

      http://www.lavox.com/graficos/album/1000/1060nicole.jpg

      http://www.strangecelebrities.com/images/content/5898.jpg

      http://www.dietpillindex.com/images/annaafter.jpg

      http://www.screensavershot.com/persons2/annanic.jpg

      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e2/Playboy_June_1993.jpg

      • mun hani

        pupuna


    • Cecconen

      Ihan hyvännäköinen bööna, näyttää kyllä ihan suomalaiselta. Paitsi siis värjättyä fledaa lukuunottamatta.

      Varmaan jostain Pohjois-Ruotsista kotoisin, veikkaan. Kerro jos löydät nimen.

    • jos
      • ?????????????????

        Kyseisen supermallin piti poseerata h&m:n talvimalliston keulakuvana mutta homma taisi peruutua huumekohun takia....??


      • korvasi
        ????????????????? kirjoitti:

        Kyseisen supermallin piti poseerata h&m:n talvimalliston keulakuvana mutta homma taisi peruutua huumekohun takia....??

        italialainen Mariacarla Boscono, mutta ainakaan joulukuvaston punapää hän ei ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5906
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2780
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2046
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      950
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe