Miten toimii inCD

inCD

Miten toimii inCD? Pitäisi saada CD-RW toimimaan kuin levyke. Kun inCD:n pitäisi antaa mahdollisuus formatoida CD, niin "start" kohta ei ole aktiivinen! HÄH? Ymmärsiköhän kukaan? Voiko vika olla CD:ssä IMATION CD-RW, 700MB-80 min, 4x-10x comparative ?

7

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuttavillani

      on sellaisia kokemuksia ko. asiasta, että CD-RW-levy ei toimi kunnolla, kun sitä yrittää käyttää levykkeen tapaan. (vaikka niin luvataan)

      Itselläni on LG:n dvd-asema, joka lukee ja kirjoittaa DVD-RAM-levyjä. Niitä voi käyttää täysin samoin kuin kiintolevyä (tai levykettä) eli lisätä ja poistaa tiedostoja tarpeen mukaan.

      • cvb

        Heitä imation verkonpainoksi ja homma vaikka LG.
        Elämäsi helpottuu.


    • Hentrika

      InCD ei tahdo toimia, ainakaan Windowsin kanssa. Helpommalla pääset, kun laitat ruksin koko InCD:n päälle. Osta tilalle 512 Mt USB-muisti.

      Joskus aikoinaan käytin Adaptec Direct-CD ohjelmaa ja se toimi loistavasti. Sillä pystyi kirjoittamaan reaaliajassa levylle.

      • inCD

        USB-muisti ei ole hyvä ratkaisu (isohkojen) kuvatiedostojen kirjahyllysäilytykseen.

        Täytyy kokeilla vielä tuota Adaptecia, kiitos!


    • kampura

      Teillä on ainoa ongelma InCD- kanssa että ette osaa käyttää
      sitä ja sehän riittääkin tuollaisiin viesteihin. Itselläni se on
      pelannut hyvin jo kolme vuotta ja lisätään vielä tämä että
      CD-RW levyt pelaa hieman paremmin kuin DVD.RW levyt.

      • Hentrika

        Älä heittele tänne ! Jos kerta osaat käyttää sitä, kerropas osoite, mistä löytyvät hyvät, kansantajuiset ja suomenkieliset ohjeet.

        Apuahan täältä haetaan, ei pilkkaamista.


      • inCD

        Unohditko vahingossa ne neuvot inCD:n käyttöön, mitä alunperin kysyinkin? Olethan kiltti ja neuvoisit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      179
      13494
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4920
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2843
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      119
      1783
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1515
    Aihe