Hyvä vai huono? Mun mielest ihan ok mutta näyttö liian pieni.
Nokia 3510i Käyttökokemukset!
Puhelinkeskustelija
7541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
AIVAN PASKA PUHELIN! NOKIAN PASKIN VOISIN SANOA!!
minusta on ollu ihan ok-puhelin, kestää ainakin kolhuja aika hyvin.. niitä se on saanut johtuen sen yhdestä huonosta puolesta: se on liian liukas materiaaliltaan! putoaa tosi helposti kädestä. :D
toinen huono puoli on se että ei pysty laittamaan eri soittajille tai soittajaryhmille eri soittoääniä, jos haluais jotain tilattuja laittaa. puhelimen omia kyllä voi laittaa eri soittajille mutta ei tilattuja. :(
Aika kestävä on juu.
Joo, aivan paska luuri. Pahoittelen kielenkäyttöäni, mutta mun hermot on niiiiin menny tähän puhelimeen.
1) Maksoin erittäin huonosta luurista 249€! (tämä on vain minun omaa syytäni: ei se ole tyhmä joka myy, vaan se joka ostaa)
2) Liian pieni näyttö.
3) Liian surkea näyttö (värejä vain joku 4000...)
4) Ei toimita mulle viestejä perille joka kerta.
5) Puhelimesta ei toimi seuraavat napit: vihreä punainen luuri, tähti, valikko. Vastausnappina toimii tällä kertaa nro 5.
6) Liukas, putoaa kädestä helposti.
7) Ei kestä kolhuja. Puhelin levisi keittiön pöydältä tippuessaan MUOVIMATOLLE niin, että siitä lähti irti kuoret (etu taka), napit, akku, ja SIM-kortin pidike. Että näin.
8) Ei näytä vastaamattomia puheluita joka kerta. Näin menetin yhden opiskelupaikan. AARRGH.
9) Liian iso ja painava puhelin.
10) TODELLA huono WAP-käyttöön. Välimuisti täyttyy mahdottoman nopeasti, eikä puhelin enää sen jälkeen avaa WAP-sivuja.
11) MMS-viestien hidas lähetys. Ehdin kahvit keittää ennen ku viesti on edes "tallennettu lähteviin"!
12) Huonot napit (taisin tämän jo mainita...) Liukkaat epäkäytännöllisen paksut.
Hmm, tulikohan tässä tarpeeksi mielipidettä. Ja kyllä, olen hankkimassa uutta puhelinta, joka ei todellakaan tule enää olemaan Nokia!!!
Ja lopuksi pyydän anteeksi Nokia-faneilta. Tämä on VAIN MINUN MIELIPITEENI.
Kiitos.
Joo no mikä luuri kyseessä?
Nykyinen puhelimeni (jonka haukuin ihan täysin edellisessä viestissäni) on siis Nokia 3510i. Jota tämä koko viestiketju koskee.
Ei 3510i ole edes kallis.