ilmastointi

olisin kysellyt onks tietoo, pitääkö talossa olla alipaine vai paine sisällä? kyseessä omakotitalo ja selluvilla eristys.Yks pistorasia pukkaa kylmää sisälle päin niin vietävästi kylmää tainnu jäähä villa vähälle!
3477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Alipaine, jotta korvausilmaa tulee sisälle. Korvausilman tulee kuitenkin virrata korvausilmaventtiileistä tai ikkunoista muttei mistä tahansa pistorasioista, tuki se.

Äänestä

höyry/ilmasulut kun ei ole rakennettu kastellin tyyliin seiniä. Uretaania reikiin!!!!

Ja alipaine pitää olla.

Äänestä
  • tiedosta pitää pukata urtsia sinne1

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinkka kirjoitti:

olisin kysellyt onks tietoo, pitääkö talossa olla alipaine vai paine sisällä? kyseessä omakotitalo ja selluvilla eristys.Yks pistorasia pukkaa kylmää sisälle päin niin vietävästi kylmää tainnu jäähä villa vähälle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu