Riikassakin näyttäisi muutamana vuonna järjestetyn joulumarkkinat. Onko kukaan käynyt, onko tarjolla muutakin kuin villasukkia ja koreja`? eli "glögiä", punssia tai muita joulun juomia ja kulinaristisia nautintoja Keski-Euroopan tyyliin?
Joulutorit
Riik(k)a
5561
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
>Riikassakin näyttäisi muutamana vuonna järjestetyn joulumarkkinat.
Kenessä Riikassa? Mahtaa olla iso akka, kun sopii markkinapaikaksi.
Latvian Riikassa, päihittää yksikätisen perseestään leviän Suomi-neidon mennen tullen..
Riika (Latvian pääkaupunki): Riiassa, Riiasta, Riikaan, Riian,..
Riikka (suom. naisten nimi): Riikassa, Riikasta, Riikkaan, Riikan,...
Opetelkaa taivuttamaan Riian nimeä oikein! Vai oletteko te niitä samoja, jotka menevät Thaimaaseen, Loimaaseen, Uusimaaseen ja Pohjanmaaseen?
Pääasia että nauttii ja matkustelee, on se sitten thaimaaseen tai turkkuseen. Netissä lorvivat pilkunnu**ijat ei paljon reissunaisen mieltä paina :)
Mä olen käynyt Riikan markkinoilla ja kyllä siellä on myynnissä "virvokkeita" joka lähtöön, ei jano pääse yllättämään ;) Mutta ei ne kyllä Saksan Weihnachtsmarktille pärjää, lähellekään... muuten ihan käypä mesta.
"Mä olen käynyt Riikan markkinoilla ja kyllä siellä on myynnissä "virvokkeita" joka lähtöön"
Meiän kylässä on kans yks Riikka, jonka markkinoissa käy moni mies. Riikka tarjoaa tutunomaista virvoketta.