Miksi käyttäjätunnus ja salasana ovat jo heti valmiina, kun menen tarkastamaan postiani?
-enkä ole laittanut rasti-ruutuun:muista käyt....
Miten saan sen ennalleen?
-enkä ole laittanut rasti-ruutuun:muista käyt....
Miten saan sen ennalleen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Riippuu "siitä". Onko "se" salaisuus?
Se kirjautumissivulla oleva rasti ei vaikuta siihen, täällä oli jossain ylläpidon kommentti tuohon. Eli se kirjautumissivulla oleva rasti tarkoitaa sitä että kirjautumisesi tallennetaan koneelle cookiella (keksillä) niin että vaikka käväiset muulla sivulla pikaisesti niin pysyt kirjautuneena Suomi24 palveluun niin kauan kun et sulje selainta (eli ei edes tarvitse uudestaan sinne kirjautumissivulle vaan klikatessasi sähköpostilinkkiä aukeaa suoraan posti).
Tuo että tiedot ovat valmiina kun menet kirjautumissivulle johtuu selaimen asetuksista, eli selaimesi tallentaa ne tiedot. Jos kerrot mitä selainta käytät (ja minkä kielinen versio) niin saat tarkat ohjeet mistä se asetus löytyy, mutta löytänet sen itsekkin selaimen asetuksista (firefox englanninkielellä: tools -> options -> privacy -> saved passwords)
-kiitos neuvoista, mutta ei aavistustakaan "mistään"
jutuista...meinaan vain ettei mies pääse mun sivuille!!!
???????
Internet Explorer: Työkalut>>internet asetukset>> sisältöön liittyvät asetukset>>automaattinen täydennys>>täppi pois kohdasta "lomakkeiden käyttäjätunnukset ja salasanat">>
tyhjennä lomakkeet ja salasanat>>OK
Firefox: Työkalut>>asetukset>>tietosuoja>>salasanat>>täppi pois kohdasta "tallenna salasanat">>näytä tallennetut salasanat>>poista>> (vilkaise myös alhaalla olevaa kohtaa "asetukset" ja laita täppi haluamiisi kohtiin>>OK
Pitäis olla siinä :)
Kiitos hirmusti. sain rastit oikeaan kohtaan!!!!!
-meillä on firefox, enkä tiedä miksi salasanat oli aina valmiina.
Pusit ja halit ja hyvät joulun odotukset sulle!!!
T:Eeva