Moi!
Voisiko joku suositella hyvää turkulaista (tai turun seudulta) sisustussuunnittelijaa? Haluaisin apua uuden omakotitalon sisustamiseen.
Osaako joku sanoa mitä yleensä veloittavat? Onko kenelläkään mitään esimerkkiä mitä tuli maksamaan osan talon tai koko talon suunnittelu ja paljonko laitoitte rahaa uusiin huonekaluihin? Tietäisi vähän mihin summiin pitäisi varautua.
Kiitos etukäteen!!! Suositelkaa jotain!!!
Turkulaista hyvää sisustussuunnittelijaa???
6
3906
Vastaukset
- sis.suunnittelija
Ota yhteyttä Halikon Käsi- ja taideteollisen sisustuspuolelle. Siellä on paljon turkulaisia viimeisen vuoden opiskelijoita jotka etsivät vastaavanlaisia projekteja lopputyön aiheiksi tai muuten opiskeleun ohella lisätyöksi. Normaalisti suunnittelija veloittaa n. 30-50 euroa tunti, opiskelijat 15-30 euroa. Kannattaa myös katsoa sisustussuunnittelijat Ry:n nettisivut etsiessä suunnittelijaa. Tosin siellä eivät ole kaikki ammattilaiset mutta ehkäpä sitten sisustusliikkeistä/-toimistoista kyselemään. Keltaiset sivut ja Google käyttöön :D
- minä
Sari Valasvuo on hyvä turkulainen suunnittelija
- Hanna
Itse käytin viime keväänä Sisustuksen Koodia keittiö-olohuone-sektorilla, kun tarvitsin henkistä vahvistusta ja kestäviä ratkaisuja tiettyihin seikkoihin. Koodin Anne Melender tsekkasi keittiöfirmojen ehdotukset ja torppasi niistä huonot ideat pois. Annelta sain kaikki väri- ja materiaaliehdotukset sekä tiettyjä kalusteratkaisuja. Kävin siellä muistaakseni 3 x 45 minuutin istunnolla, joista yksi oli tietysti aloituspalaveri. Hinta on piirun verran alle 50 €/tunti ja meidän hommasta tuli viiden tunnin lasku, joka oli paljon ennalta ajattelemaani vähemmän. Aion käyttää häntä myös jatkossa, kunhan päästään remontissa seuraavaan vaiheeseen.
- Anonyymi
Mihin tuo Sisustuksen koodi liike on hävinnyt.Kävin pitkästä aikaa Turussa,enkä löytänyt sitä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin tuo Sisustuksen koodi liike on hävinnyt.Kävin pitkästä aikaa Turussa,enkä löytänyt sitä
Lopettanut viime kesänä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin tuo Sisustuksen koodi liike on hävinnyt.Kävin pitkästä aikaa Turussa,enkä löytänyt sitä
Lopettanut viime kesänä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys312189Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431174