Paras tapa saada nätti posliini?

Karvat pois

Niin eli mikä on turvallisin, kestävin ja helpoin tapa saada kaikki alapään karvat pois?

10

3528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mr.Dampax

      Pihdeillä kiinni ja nips.

    • Gee

      Ensin leikkaat saksilla kaikki karvat mahd. lyhyiksi. Varo ettet leikkaa häpyhuulta. Minä olen usein leikannut. Ei kiva.

      Sitten vedät Veetiä päälle. Odotat 5 min ja toteat että saatana soikoon eikö tää ikinä vaikuta. Alat kumminkin ruokota sillä jollain älyttömällä lastalla puskaasi. Ehkä saat sen jotenkin irti...

      Parin päivän päästä alkaa sänki puskea ja kutina on kamala. Lisäksi alkkarit liimautuvat haaroväliin kuin imukupilla kiinni ja olo on inhottava.

      Tällaisia kokemuksia minulla. Kutinaa ja tuskaa. Taisipa hiivakin tulla herkemmin posliinina.

      • ------------

        Mulla kanssa. Ajan ne pois kyllä samanlaisilla terillä ku sääristä ja kainaloista. Kutisee kyllä sen jälkee ja kuivaa vaikka rasvaakin.


    • kovin hyvää tapaa

      epäilen ettei ole olemassa kovin hyvää tapaa saada karvat pois.

      Muistan lukeneeni että gyneille tulee nykyisin enemmän naisia, joille on tullut ongelmia karvanpoistoaineista. Ne varmaan helposti ärsyttää herkkää ihoa.
      Ehkä se mekaaninen poisto, varovainen ajelu olis sittenkin paras.

      Tai
      tiedän kyllä yhden tavan, jolla saa hienon posliinin. Mutta se on valitettavasti aivan käyttökelvoton:
      Sytostaattihoito (siis syövän hoito). Joillakin solunsalpaajilla, esim taxol, on sivuvaikutuksena hiusten jne lähtö. - "Nautinpa" siis tällä hetkellä täysposliinina olosta, tukka ja _kaikki muut karvat lähteneet joka paikasta, myös kulmakarvat, silmäripset.
      ;D voin hymyillä, koska hoidot ovat kohdaltani ohitse! Ja tukkaa vain kasvattelen.

    • :-D

      Ostat kunnollisen koneen mikä nyppii karvat juurineen pois. Ensin kannattaa tietenkin leikata saksilla lyhyeksi ja sitten vain ajelemaan. Pari eka kertaa on hieman kivuliasta, mutta helpottaa joka kerta ja on tosi nopea vetasta sileäksi. Ei kutise, eikä kasva nopeasti uutta. Suosittelen

      • vai sähkö

        siis
        täytyy tarkistaa, tarkoitatko tavallista parranajokonetta? Käsikäyttöistä vai sähkö-?
        kiitti


      • Karvat pois
        vai sähkö kirjoitti:

        siis
        täytyy tarkistaa, tarkoitatko tavallista parranajokonetta? Käsikäyttöistä vai sähkö-?
        kiitti

        Itse olen vahannut (iho lähti samalla!), vedellyt partaterillä ja viimeisin ehkä parhain tapa partakoneella.. Mutta jotenkin mikään näistä keinoista, ei vain toimi yhtä päivää pidemmälle, koska joko A. karvani kasvavat liian nopeasti (päivässä) tai B. ne eivät vain toimi!!

        Ymmärtääkseni jossain on erittäin kallis palvelu jossa "bikinirajat" (kenties koko pehko) vahataan/nypitään/revitään/poltetaan pois! Jos keksitte missä/paljon/miltä tuntuu niin kertokaa!

        - hyvin hyvin epätoivoinen -


      • :-D
        vai sähkö kirjoitti:

        siis
        täytyy tarkistaa, tarkoitatko tavallista parranajokonetta? Käsikäyttöistä vai sähkö-?
        kiitti

        Eli sähkökäyttöinen epilatori. Samalla ajelet helposti vaikka sääret sileäksi. Karvan kasvu vähenee hiljalleen kokonaan. Jos aivan sileän ihon haluat niin kerta viikossa riittää


    • Anonyymi

      Jotain suolajhappoa suositan; lähtee siinä ihokin eri karvojen kasvualusta

    • Anonyymi

      Posliini ei oo nätti kuin vastasyntyneellä. Aikuisella se on irvokas ja säälittävä näky

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      421
      6015
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      113
      3388
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      64
      2339
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      1023
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1005
    7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      94
      993
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      60
      990
    9. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      42
      892
    10. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      889
    Aihe