Overclocking-Ylikellotus

Elikkäs.. Hyviä kellotus ohjelmie millä voi nostaa FSB n ja väylänopeudet sekä VCore voltagen eli virran ;D Vastauksia jos joku tietää !
3676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eiköhän tuo paras ohjelma tuohon hommaan ole BIOS? Jollei jännitteiden nosto onnistu BIOSista, emo estää sen. Siihen auttaa jännite modit. Niitä en itse ole koskaan tohtinut tekemään. Ei näillä käsien tärinöillä. =)

Äänestä
  • ihan hyväkin omalla tavalla että on nuo estot

    Äänestä

Stfsb on tuohon hyvä.Googlella löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokunen kirjoitti:

Elikkäs.. Hyviä kellotus ohjelmie millä voi nostaa FSB n ja väylänopeudet sekä VCore voltagen eli virran ;D Vastauksia jos joku tietää !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu