Äänestä Perttua voittamaan vuoden 2005 Telvis -patsas!
http://service.nitro.fi/telvis/
"Kotimainen miesesiintyjä/tv" -listasta
Kohtaan "muu ehdokas"
kirjoitetaan: Perttu Sirviö/Big Brother
Jos olet jo äänestänyt, niin mikään ei estä äänestämästä useamman kerran keksityillä nimitiedoilla ;)
Näin saadaan Pertulle ansaittu Telvis-voitto!
Pertulle Telvis!!!
4
536
Vastaukset
Eihän siinä mitään jos Perttu tuollaisen sattuisi voittamaan... Häntä ainakin minä olen varmasti eniten katsonut tv:ssä esiintyneistä henkilöistä tänä vuonna, mutta miltäs tuo voitto sitten maistuu kun on ollut tällaisia viestejä? Minulle ainakin tulee mieleen että mitenköhän mahtaa olla... Onkohan sittenkään ansainnut?
- abc
Joo täytyykin tästä heti lähteä järjestelemään tätä esiintyvälle taitelijalle tarkoitettua kunniaa pertsalle.Kuka muu sen paremmin ansaitsisi. Ongelma on vaan siinä kun pertsan ei pitänyt varsinaisesti esittää mitään,mutta esiintymiseksihän se todella meni,joten siltä osin kriteerit kyllä täyttyisivät. Pertsahan on pitkän linjan ansioitunut viuhahtelija,joten asiaa kannattaa harkita,ainakin noin saunan lauteilla kaljapäissä kavereiden kesken.
- Iron Rita
potku perseelle, ja menolippu Norjaan, siellä olisi kuin kotonaan, pirun venkoilija.
- Pertulle patsas!
Ehdottomasti!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298