Saunalahti, ehkä paras operaattori - vai miten se typerä slogan menee?! Osoittaa vaan kuin surkeaa ja ideaköyhää meininkiä yritys harjoittaa
Ehkä paras,ehkä ei.
Ehkä edullisin,ehkä ei.
Ehkä hyvä, ehkä sittenkään ei? Haloo.
Vai onko tämä vaan todella huono kopio
Carlsbergin mainonnasta? Halpaa kopiointia,
hävetkää
Ehkä paras,ehkä ei.
Ehkä edullisin,ehkä ei.
Ehkä hyvä, ehkä sittenkään ei? Haloo.
Vai onko tämä vaan todella huono kopio
Carlsbergin mainonnasta? Halpaa kopiointia,
hävetkää
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kiinnittipä sinunkin huomion.
sitten kun tulee denan mainoksia, meillä onkin aikaa laatuelämälle ja aikaa mennä jääkaapille.
Tuo on selvä halpa kopio Carlsberg:n mainoksesta,
taitaa olla Saunalahdella omat ideat todella vähissä. Säälittävää oikeesti.
Ehkä se Saunalahti tosiaan on paras operaattori! Edulliset hinnat ja eniten palveluita, lisämausteena hyvä kuuluvuus ympäri Suomenmaan.
Dna kuuluu saunalahtea paremmin, koska finnetin tolpissa on elisa vuokralla ja vuokralaisen paikan kyllä tiedätte.
Koko maan paras kattavuus on soneralla, koska se pärjää lapin syrjäseuduilla parhaiten.
Toisaalta kaikki verkot tavoittavat 98-99% suomalaisista, joten eipä tuolla isompaa väliä ole.
Jokainen voi katsoa, missä useimmiten kännyään käyttää ja kenenverkko siellä vahvin.
Olin tuossa viikonloppuna pikkujouluissa, jossa isäntä yritti soneralla saada yhteyttä. Piti ihan tuvan nurkkaan mennä, että pystyi soittamaan. Dna pelasi siellä lähes täysin palkein, joten kyllä se näinkin päin usein käy täällä alempana suomessa.
ja mekös uskomme sun tuvan nurkka pikkujoulut. Joo joo, täällähän kaikki puhuu totta. Taitaa olla taas joulupukukit ja trollit liikentees?
Saunalahti kunnioittaa asiakkaan omaa harkintakykyä, eikä aseta ehdottomia totuuksia muiden operaattoreiden tapaan.
http://saunalahti.fi/gsm/palveluvertailu.php
Minäkin tein omat johtopäätökseni ja vaihdoin Saunalahteen.