mitä yhdistän niihin kenkiin?

Ostin viikko sitten ihanat ruskeat, intiaanityyliset mokkasaappaat. Kysymys kuuluukin, että minkä värisiä ja tyylisiä vaatteita ja koruja voisin niiden kanssa käyttää? Trendikkäästi siis ;) Mulla ei oo mitään erityistä tyyliä minkä mukaan pukeudun, tarkoitan siis etten ole gootti/teinipissis/cityleidi/hevari/etnohenkinen...Eli se tyyli on vähän hakusessa, mutta nuo kengät oli ihanat :D

Vinkkejä?
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruskeaa pitää ainakin olla. Eli siis paita voisi vaikkapa olla ruskea, samaa sävyä siis mitkä kenkäsi ovat. Erilaisia koruja kannattaa käyttää, koska niinhän tekivät myös intiaanit!:) Ei mitään yksinkertaista ketjua vaan säihkettä ja erilaisuutta kehiin. Koruja voi myös käyttää päällekkäin, esim. monta kaulakorua. On täs nyt vähä vaikea sanoa mitä sopii juuri sinun kenkien kaa, mut uskoisin ettei kannata ainakaan laittaa ihan mitään tavallista puseroo vaan päälleen. Mielummin jotain hieman erilaista. Hame tai housut, vähän riippuu mitä tykkäät käyttää. Onkohan niissä kengissä sellasia kuvioita? Jos on niin kannattaa valita koruja niiden kuvioiden mukaan. Eli siis jos kengissä on pyöreitä kuvioita, voisit laittaa esim. sellasen kaulakorun, missä on kanssa pyöreää muotoa, myös joku erikoinen vyö olis hyvä lisä asusteeseen. sekin voisi olla väriltään vaikka ruskea! Tässä nyt jotain selitystä vaatetuksesta. Mut muistahan etten mä oo ees nähny sun kenkiä, joten on vaikeaa sanoa mitkä niihin oikeesti sopii, eli siks laitoin vähä ympäripyöreitä juttuja tähän!:) Mut toivottavasti oli ees vähä apua!:)

Äänestä
  • Paljon oli apua siusta, kiitos :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marica kirjoitti:

Ostin viikko sitten ihanat ruskeat, intiaanityyliset mokkasaappaat. Kysymys kuuluukin, että minkä värisiä ja tyylisiä vaatteita ja koruja voisin niiden kanssa käyttää? Trendikkäästi siis ;) Mulla ei oo mitään erityistä tyyliä minkä mukaan pukeudun, tarkoitan siis etten ole gootti/teinipissis/cityleidi/hevari/etnohenkinen...Eli se tyyli on vähän hakusessa, mutta nuo kengät oli ihanat :D

Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu