kysymys sims joulu pelistä

Kuinka jouluhommelia voi pelata, kun sims 2 yöelämää on asennettu koneelle. kun väittää että asenna oikea levy sisälle. avattuani yöelämää pelin ei sinne mitään joulu lisäyksiä ole tullu??
APUA!!!
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On ne joulutavarat siellä valikoissa. Esim. koristeissa on kasveissa kuusi. Juhlatavaroista löytyy ilotulitusvälineet. Ovista löytyy ovia joissa on joulukellot tai -seppele. Ikkunoista löytyy lumihiutaleisia ikkunoita (löysin vasta äskettäin, vaikka joulupaketti on ollut heti ilmestymisestä alkaen)

Pojille ja miehille tulee tonttulakki, mut naisille ja tytöille ei tule, se on tyhmää. Naisille on vaan törkeä joulumösä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piude kirjoitti:

Kuinka jouluhommelia voi pelata, kun sims 2 yöelämää on asennettu koneelle. kun väittää että asenna oikea levy sisälle. avattuani yöelämää pelin ei sinne mitään joulu lisäyksiä ole tullu??
APUA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu