hei kysyisin...

-m-

Olen ostamassa joululahjaksi siskontytölleni (joka on 5 vuotta täyttänyt) läpipainettavia (pyssyllä ammuttavia)korviksia? Onko ne pikkutyttöjen nappikorvikset pienempia kooltaan? Vai käykö aikuisten?!Kiva jos joku bongas tän kyssärin.

6

708

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne osaa

      siellä koruliikkeessä vastata..

    • midasa

      Meillä laitettiin syksyllä 5-vuotiaalle korvakorut ja mun käsittääkseni ne kaikki napit oli saman kokoisia.Ota tyttö mukaan kun ostat ne niin saa valita värin ja laitto käy samantien.

    • nipottaja

      Siis haluaako tyttö korvikset ja oletko sopinut asiasta vanhempien kanssa?

    • NtiKarma

      Jos tytölle tehdään reiät, niin kehottaisin välttämään näitä paikkoja joissa ammutaan reiät ja viemään asiansa tuntevalle lävistäjälle, joka tekee reiät neulalla.Ampuminen on paljon epähygieenisempää ja sitä käytetään usein paikoissa, joissa ei ole kovinkaan paljoa tietoa lävistämisestä.Neulalla lävistäessä hygieenisyys on huippuluokkaa ammattimaisissa paikoissa ja lävistysreikä ei tulehdu niin helposti kuin ampumisen jälkeen.
      Meni ehkä vähän asian vierestä.

      • hönöhena

        mistähän tollasta paskatietoa oot saanu päähäs? kyllä se ampuminen on hygieenisempää kuin jossain asiattomassa tatuointi liikkeessä! että kultasepänliikkeeseen siitä mars!


      • NtiKarma
        hönöhena kirjoitti:

        mistähän tollasta paskatietoa oot saanu päähäs? kyllä se ampuminen on hygieenisempää kuin jossain asiattomassa tatuointi liikkeessä! että kultasepänliikkeeseen siitä mars!

        kaikkea muuta kuin paskatietoa.Ensinnäkään kultasepänliikkeissä harvoin ovat saaneet lävistäjäkoulutusta, joka antaa heille parhaan tiedon oikeasta lävistämisestä.Kummastelen sitäkin mitä tarkoitat asiattomalla tatuointiliikkeellä?Asiallisia ovat kaikki liikkeet olleet missä olen käynyt tähän mennessä.Vastaavat kysymyksiin ja kertovat mitä tekevät.Ja hygieenisyys on todellakin huippuluokkaa.On myöskin omaa kokemusta siitä mitä ampuminen tekee korville, rahat menneet hukkaan pari kertaa ja kaupan päälle pitkät tulehdukset.Silloin ei vain ollut tietoa kunnollisista lävistyspaikoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30893
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4215
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2735
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1901
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      591
      1670
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1596
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1570
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1506
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1250
    Aihe