niin.... voisko joku auttaa miten saan kopioitua dvd elokuvan koneelle ja siitä poltettua levylle?
miten dvd koneelle?
5
4877
Vastaukset
- Ihtew
..ohjelmaa.DVDFab Decrypter http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/dvd_rippaajat/dvdfab_decrypter.cfm Lataus sivulla tietoa ohjelmasta. Leffan pakaamiseen,että mahtuu yhdelle levylle,tarvitaan DVDShrink http://www.mrbass.org/dvdshrink/ Eli,ensin rippaat leffan kiintolevylle DVDfab;lla,sitten pakkaat Shrinkillä.Jos on Nero polttosofta,laita DVDShrinkin asetuksiin "Enable burning with Nero",poltto alkaa heti pakkauksen jälkeen.
- hjalp
kiitos.niin nyt se kai muuten onnistuis mutta en saa tekstiä siirrettyä?
- 4my4
hjalp kirjoitti:
kiitos.niin nyt se kai muuten onnistuis mutta en saa tekstiä siirrettyä?
Osoita se ripattu filu Shrinkille,valitse "Backup".Pitäisi mennä levylle koko hoito.
- noviisi
Ostin dvd:lle suoraan tallentavan. Ja se tekee esim. 2 tunnin elokuvasta neljä 1Gtav VOB- tiedostoa Nyt pitäisi editoida alusta ja lopusta ylim "mössöt" pois, samoiten mainokset. Löytyykö ilmaista editointi-ohjelmaa, jolla tämän voisi tehdä ajamalla tiedostot kovalevylle. Takoituksena olisi ajaa nämä CD-levylle pakattuna. DVD:lle tallennus tapahtuu MPEG2:na ja sitä ei viitsisi kovin montaa kertaa muutella muodosta toiseen kuvan huononemisen vuoksi. Tiedän että on rajoitettuja kokeiluversioita, mutta kyselen ilmaista.
- dgy
asenna koneellesi clonedvd ohjelma tai nerostart smart.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298